Anasayfa / Pandalina / Adblock Nedir, Nasıl Kurulur?

Adblock Nedir, Nasıl Kurulur?

Adblock Nedir?

Adblock, tarayıcı üzerinde size gösterilen tüm reklamları engelleyen bir Google Chrome eklentisidir. Tamamen ücretsiz olan, Adblock eklentisi Youtube ve websiteleri gibi tüm siteler de size gösterilen tüm reklamları engeller ve size hiç bir reklamı göstermez. En çokta YouTube’da 15 saniye boyunca izlenmek zorunda kaldığımız reklamlardan ve web sitelerinde saçma sapan olmaksızın bir zamanda açılan popUP reklamlarını engelliyor.

Adblock Nasıl Kurulur?

İlk olarak Google Chrome tarayıcımızı açıyoruz. Eğer halen bilgisayarınız da Google Chrome tarayıcısı yoksa buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bilgisayarında Google Chrome tarayıcısı kurulu olmayanlarda kurduktan sonra hemen Google gidiyoruz.

Şimdi ise arama yerine Adblock Chrome yazarak arama yapıyoruz. Arama sonuçlarından ilk sayfaya giriyoruz. Eğer siz de farklı bir sayfa çıktıysa buraya tıklayarak doğrudan Adblock Chrome eklentisinin sayfasına gidebilirsiniz.


Şimdi ise bu sayfada ki pencereden “+CHROME’A EKLE” butonuna basıyoruz ve son olarak karşımıza bir küçük pencere daha çıkacaktır. O pencereden ise Uzantıyı ekle butonuna tıklıyoruz.


Kurulum işlemi tamamen bittikten sonra tarayıcımızın sağ üst kısmına Adblock eklentisi eklenmiş oldu. Adblock ikonunun üzerine tıklayıp Adblock eklentisini aktif ve pasif edebilir ve diğer özelliklerini de kullanabiliriz.

Artık reklamlara son. 🙂

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

Hakkında pandalina

Gözat

50 Ücretsiz Responsive HTML5 Temaları

Web tasarım sürecinizi hızlandırmak için hızlı ve kolay bir düzenleme yöntemi mi arıyorsunuz? Eh, doğru yere …

4 Yorum

  1. Youtubedeki reklamlardan kurtuldum sonunda bir harikasiniz harika bir anlatim

    • Merhaba Meltem, sadece YouTube ile kalmayıp ziyaret ettiğiniz tüm sitelerin reklamlarını Adblock sayesinde engelleyebilirsiniz. 🙂

  2. Hocam teşekkürler içeriğiniz için 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir