Siyaset Bilimi | Anketler | Uluslararası

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan Yeni Partisi – Nayn Co Youtube

AK Partiden kopuşların başlaması ile gündem Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ekiplerinin kuracağı yeni partiler oldu. Nayn Co bir süredir Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ekiplerinin yeni kuracağı yeni partiler ile ilgili videolar çekiyor. Hatta bir süre önce de Davutoğlu ile yakın bir medya ajansı mı diye gündem olmuştu ve kendisi de tepki göstermişti. Nayn Co hakkında yeni kurulacak parti ile yakın olduğu iddiaları da olsa bu konuda kendi sosyal medya platformları üzerinden bunu yalanlamıştı. Cengizhan Çelik tarafından sahip olunan nayn.co platformlarının iyice değerleneceği tahmin edilmektedir.

Cengizhan Çelik Kimdir – Ne İşler Yaptı?

İlk önce Cumhuriyet Gazetesinde spor servisinde işe başladı ve askerden sonra ise Cüneyt Özdemir’in Dipnot Tablet ve 5N1K ekibinde işe başladı. İlk tablet dergisi olan Dipnot Tablette başladı Cengizhan Çelik. Ve orada yeni bir gazetecilik anlayışının başladığını farketti. Haber algısı ve tüketimi değişmişti. Yukarıda bıraktığımız video Cengizhan Çelik için güzel bir CV niteliği taşımaktadır. 29 dakikalık bu videoyu izleyip Nayn.co sahibi Cengizhan Çelik hakkında bilgi alabilirsiniz.

Cengizhan Çelik Twitter Hesabı: https://twitter.com/cengizhancelik
Cengizhan Çelik Medium Hesabı: https://medium.com/@cengizhancelik

Ahmet Davutoğlu 11 Maddelik Açıklama Metni Facebook

Davutoğlu Facebook hesabında 11 maddelik 31 mart seçimlerine ilişkin bir açıklama yapmıştı ve gündeme gelmişti. O açıklamaları buradan okuyabilirsiniz. Ancak o açıklamalar manifesto niteliği taşıyordu ve partiden ihraç edilmesine kadar gitti. Bu gün tüm herkes Davutoğlu ekibinin kuracağı yeni partiden bahsediyor.

Gündeme Dair Haberler İçin Tıklayınız ⇐

Ahmet Davutoğlu Yeni Parti Çalışmaları Nasıl Gidiyor

Ahmet Hoca kurmayları ilk yeni parti fişeğini o dönem vermişti. Babacan ve ekibi de ayrıca partiden duygusalın ötesinde fiziksel olarak da kopmuştu. Babacan ekibine yakın kişiler ve gazetecilerin söylediklerinden bunu anlıyoruz. Abdülkadir Selvi yazılarında uzun uzun bu süreci kaleme alıyor. Abdülkadir Selvi “Davutoğlu hakkında nasıl bir ihraç kararı alındı” diye bir yazı kaleme aldı ve günün en fazla okunan yazıları arasında yer alıyor.

Ali Babacan Yeni Partisi ve Çalışmaları

Ahmet Davutoğlu ve Babacan Yeni Parti

Babacan’ın yeni kuracağı parti ise 2015 yılında attığı Twit ile vermişti aslında. Sağa yakın liberal bir parti olacağı konuşuluyor. Hatta Zülfü Livaneli ile bu anlamda görüştüğü biliniyor. Daha aydın bir ekibe ve ekonomiye önem v söyleyen bir anlayış ile yola çıkıyor.

Ahmet Davutoğlu’nun Ankara Dostları – Diyarbakır Dostları – Konya Dostları Platformu Nedir?

Nokta nokta dostları platformları çatısı aldında il başkanlıklarının sinyalini veriyor aslında. Üç büyük ve önemli şehir olan Ankara – Diyarbakır ve Konya Dostları platformu ile fişek yakılmış ve daha sonra Sakarya Dostları platformunda ise yaşananlar ile Davutoğlu gündemi iyice ateşlendirdi. Bu gün (3 Eylül 2019) ise Davutoğlu AK Parti’den ihraç oldular. Ahmet Davutoğlu bir manifesto başlattı ve artık sokak sokak dolaşmaya başladı. 2109 çok kızışacak gibi duruyor.

Nayn.co Ekşi Sözlük Yorumları

Genel itibari ile olumlu yorumlara yer verildiği görülmüştür. Ekşi Sözlük Nayn.co hakkında yaptığı yorumları okuduğunuz zaman özellikle Cengizhan Çelik tarafından ne kadar başarılı çalışmalar yapıldığı farkedilecektir. Buradan okuyabilirsiniz: https://eksisozluk.com/nayn-co–4630457?p=4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu