Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Apple’ın Dava Açtığı Youtuber

Bundan yaklaşık bir ay önce sizlere bir haber paylaşmıştık.Eğer bizi takip ediyorsanız Süleyman Pro ve Ömer Rıdvan adlı Youtuberlardan kesinlikle haberiniz vardır.Ama haberi olmayanlar için bizler bir tekrar yapalım.

Dediğimiz gibi bundan yaklaşık bir ay  önce Süleyman Pro ve Ömer Rıdvan adlı Youtuberlar ile ilgili bir haber yapmıştık. Haberin başlığı şöyleydi:“Youtuberlar Shift Delete’nin 19.000 TL Telefonuna Karşı 50 TL Toplama Telefon Yaptılar”.

Bildiğiniz üzere Apple adlı dev teknoloji şirketi 10. yılına özel İphone X adlı telefonun tanıtımını yapmıştı.

Fakat telefonun Türkiye’ye gelmesi biraz zaman alacaktı.Bunun üzerine Shift Delete adlı kanal bu telefonun incelemesini çekebilen ilk kanal olabilmek için şirkete “19.000” TL ödeyerek telefonu ilk alan teknoloji sitesi olmuştur.Bu olay gündem’de bazı kanallarca alay konusu olmuştur.

Bildiğiniz üzere bu kanallardan birisi de Ömer Rıdvan adlı kanaldır.Bu ikili Shift Delete ye tepki olsun diye 50 TL ye telefon toplama videosu çekmişlerdir. Yalnız topladıkları telefonun markası Apple dır.

İlk başta bu işin başlarına bela alacağını düşünmemişlerdi.Fakat geçtiğimiz günlerde Apple bu ikiliye telefonun haklarını ihlal ettikleri gerekçesiyle dava açma kararı aldı.Bu durum daha ne kadar ilerler bilinmez fakat işin sonu iyi bitecek gibi gözükmüyor.

Sizce Apple Dava Açmakta Haklı Mı ? Yorum Kısmında Belirtiniz !

Umarız yazımızı beğenmişsiniz dir. Sizlerde merak ettiğiniz konuları ve yazı hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. 

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Uygulamanızı indirdik biraz özgün olun be aynı haberleri biz magazin tubedende görüyoruz zaten… Onlar paylaşıyor 1 saat sonra siz .

    1. Sayın kullanıcımız öncelikle uygulamamızı indirdiğiniz için teşekkür ederiz.Bu konuya bir açıklık getirecek olursak daha önce bu soruyu soranlara da söylemiştik.Youtuberlar ile ilgili haberler oldukça kısıtlı her an yeni haberler oluşmamaktadır.Bu yüzden haberlerin benzeyebilmesi gayet doğaldır.Üstelik bu bahsettiğiniz siteyi tüm Youtuber takipçileri takip etmiyor.Burdaki amaç rekabet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu