Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Apple’ın Dava Açtığı Youtubera Bir Soruşturma Şoku Daha !

Youtube herkesin farklı içerikler üreterek hayatta kaldığı bir platformdur.Kimileri bu platformu fenomen olmak için kimileri ise para kazanmak için yapıyor.Ama bu işlerin bile belli bir sınırı vardır.

Bu sınırı geçtiğiniz zaman işin sonu sizler için pek te iyi bitmeyebiliyor.Bunun örneğini pek çok yazımızda görmüşsünüzdür.Örneğin bir haberimizde Çinli bir Youtuber adrenalin işini fazla abartınca 62 katlı binanın tepesinden aşağı düşerek canını yitirmişti.

Bu olay sadece işin can kısmı bir de maddi yön de var.Bugün haberini yaptığımız Youtuber daha önceki çektiği bir videoda 50 TL ‘ye toplama telefon adı altında bir video çekmişti.Bunu gören Apple‘da bu Youtuber‘a dava açmıştı.Apple dava açmakta ne kadar haklı bilinmez fakat bu son yaptıkları kabul edilir gibi değil.

Ömer Rıdvan adındaki Youtuber Youtube‘da kışkırtma adı altında bir video yayınlamıştı.Fakat video sosyal medyada yayılır yayılmaz büyük bir tepki çekmişti.Çünkü videoda kışkırtma adı altında şiddet içeriyordu. Bunun üzerine videoyu gören bir kullanıcı bu videoyu polise ihbar etti.Hemen ardından video incelenerek Ömer Rıdvan adlı Youtuber‘a soruşturma açıldı.

Sizce Bu İşin Sonu Nereye Varır ?

Umarız yazımızı beğenmişsiniz dir. Sizlerde merak ettiğiniz konuları ve yazı hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu