Şiir | Edebiyat | Sanat

At Dergi – 6 Soru 6 Cevap

1. Neden ‘AT ‘ Dergi ? Neden bu ismi seçtiniz ?

AT Dergi ismini, 2016 yılında seçmiştik ve hiçbir şekilde açıklamasını veyahut nedenini belirtmedik. Bunu bir gün misyonumuzu tamamladığımızda açıklamayı düşünüyoruz.

2. Dergi aracılığıyla vermek istediğiniz bir mesaj ya da kendinize yüklediğiniz bir misyon var mı ?

Dergi aracılığıyla değil de direkt dergiyle vermek istediğimiz mesajları veriyoruz. Okuyucularımız bunun farkına varmış olacaklar ki bu yönde geri dönütler alıyoruz. Kendimize yüklediğimiz misyonlar ise bayağı çok diyebilirim. Aslında zor olan iş, fazla misyonun olması. Amacımız, popüler kültürün aksine karşı kültür olarak iyi edebiyat yapmak.Diğer Çağla Gürkan Röportajları İçin Tıklayınız:
Edebiyat Dergileri3. Diğer dergilerden ayrılan yönünüz nedir ? Okuyucu, neden AT dergiyi tercih etmeli ?

Fikirsel ve  niteliksel  olarak çok fazla ayrılan yönümüz var. Tabi bu, ‘ biz onlardan daha iyiyiz. ‘  anlamına gelmiyor ama daha düşük bütçeyle ve daha zorlu şartlarda layıkıyla yaptığımız anlamına geliyor diyebiliriz. AT Dergi, diğerlerine nazaran popüler kültürden daha uzak ve herkesin sığınacağı bir liman olarak değerlendirilebilir.Çağla Gürkan’ın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız:
Edebiyat Yazıları4. Derginize eser alımı yapıyor musunuz ? Yapıyorsanız belli bir tür ve konu üzerinden mi alım yapıyorsunuz ? Eser göndermek isteyenler sizlere nasıl ulaşabilir ?

Eser alımımız var tabiki de. Şiir hariç, her tarzı kabul ediyoruz. Eser göndermek isteyenler,  atdergi6@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirler.

5. Bu işin mutfağında- yayın kurulunda – kimler çalışıyor ?

Yayın Danışmanları: Değerli büyüklerimiz Müştehir Karakaya (Şair-Yazar), Mustafa Kılıç (Yazar), Hüseyin Alemdar (Şair-Yazar), Battal Gazi Karabulak (Senarist-Yönetmen), Zeki Taştan (Şair-Yazar) 

Yayın Kurulu: Abdulvekil Alphan ve Apoo Algül 

AT İşleri Müdürümüz: Kamil ATişler.

Yazı İşleri: Taha Can Karakaya

Editör, Atitör, Koordinatör ve Muhabir Kadrosu: Merve Özkan, Gizem Lale, Sarya Damar, Ceylan Ademoğlu, Adem İşler, Gürhan Dursun, Öner Demirtaş, Yusuf Bingöl, Zeynep Başar, Murat Talayha, Rojin Alpaslan, Emrah Konak, Zehra Kala, Hamza Kuloğlu, Nedim Menduhoğlu, Gökhan Toker 

6. Son olarak okuyucularınıza ve henüz ‘AT Dergi ‘ yi alıp okumayanlara söylemek istediğiniz bir şey var mı ?

Öncelikle AT Dergi ailesi olarak sizlere teşekkür ederiz. Okuyucularımıza söylemek istediğimiz  şey ise: 

 ‘AT Dergi okuyun.’

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu