Müzik | Sokak Müziği

Ben Fero – Biladerim İçin (TEASER) Yayınlandı

Gerçek adı Ferhat Yılmaz olan Ben Fero 1991 yılında Sivaslı bir anne ile Trabzonlu bir babanın oğlu olarak Almanya’nın Bonn şehrinde dünyaya geldi. Üç yıl aradan sonra ailesiyle birlikte Türkiye’ye dönüş yaptı. 1.77 boyundaki sanatçı, 68 kilodur.

Kariyer Geçmişi

Henüz çocukken bile müziğe karşı tutkusu olduğu ailesi ve yakın aile çevresi tarafından farkedilmişti. Ancak müziğe, özellikle rap müziğe karşı olan ilgisi dönemin efsanesi 2pac’i sekiz yaşındayken dinlemesiyle açığa çıktı.2000’li yılların başından itibaren amatör denilecek ölçüde rap denemeleri yaparak yavaş yavaş hayattaki yolunu çiziyordu.2005- 2010 yılları arasında üniversite eğitimini tamamlarken bile aklında sadece çok sevdiği rap müziğini yapmak vardı. Kıbrıs’ta tamamladığı vatani görevi ardından geçimini sağlamak için başka işlerde çalışsa da, tutkusu olan müzikten asla kopmadı.2018 yılında hazırladığı “Ben Kimim” adlı çalışmasıyla Ben Fero, müzik dünyasında adının daha çok geçeceğinin işaretlerini vermişti. Bu şarkının ardından gelen “Kimlerdensin” ile başka hiçbir iş ile uğraşmadan kendini tamamen müziğe verdi.

Mesut TV Jahrein Tarafından Şikayet Edildi Yazımızı Okumak İçin Tıklayınız.

Ben Fero Kimleri Dinler?

Sansar Salvo dinleyerek büyüdüğünü her fırsatta sıklıkla dile getiren sanatçı, Türkçe rap müzğinönde gelen sıkı isimlerinden Ceza, SagopaKajmer, Fuat, Cash Flow, Giotin, Beto, Mahsal gibi sanatçıların da sıkı takipçisi olduğunu söylemekten çekinmez.

Ben Fero Fırtınası Biladerim İçin ( Teaser ) Yayınlandı

20 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan “Babafingo” isimli parçasına çektiği klip 1 ay gibi kısa sürede 1  milyonu aşkın izleyiciye ulaştı. Dünyaca ünlü müzik sitesi Spotify tarafından Türkçe Rap kategorisine dahil edildikten sonra günlerce kapağında kalmayı başardı. “Orman Kanunları” albümündeki 10 parçanın tamamı da, daha albümün yayınlandığı gün Türkiye Top 50 listesinde ilk 12 şarkının arasında yer almayı başarırken, Türkiye’de bu bir ilkti. 28 Haziran 2019’da Demet Akalın ile beraber çektiği klip kısa sürede 15 milyon izleyiciye ulaştı. Youtube trendlerini sarsan Biladerim İçin (TEASER) yayınlandı.

 

Türkiye Youtube ve Youtuber Haberleri insan dedikleri
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı