Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Disney Channel Türkiye Youtube Oyunları Filmleri ve Dizileri

Disney Channel Türkiye, uluslararası bir kanal olan Disney Channel’ın Türkiye’deki kanalıdır. Kanal Disney Channel orijinal çizgi filmlerini ve dizilerini türkçe dublaj olarak yayınlamaktadır. Disney Channel Türkiye kanalı TÜRKSAT 4A uydusu üzerinden ücretsiz olarak yayın yapmaktadır. Ayrıca Disney Channel Türkiye, youtube üzerinden de çizgi film ve dizi yayınlamaktadır. Disney Channel Türkiye, youtube üzerinden çizgi film ve dizi yayınlamaktadır. Ancak film yayınlamamaktadır. Filmler Disney Channel Türkiye’nin televizyon kanalı üzerinden yayınlanmaktadır. Disney Channel Türkiye youtube kanalı üzerinden dizi olarak Violetta, Soy Luna ve İlk 11 yayınlanmaktadır. Çizgi film olarak ise Fineas ve Förb, Esrarengiz Kasaba, Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi, Prenses Sofia, 101 Dalmaçyalı Sokağı gibi birçok çizgi film yayınlanmaktadır. Fakat kanal çizgi filmlerin tam bölümünü yüklememektedir. Tam bölümlere Disney Channel Türkiye’nin televizyon kanalından ulaşabilirsiniz. Ayrıca Disney Channel Türkiye youtube kanalı üzerinden Disney filmleri ile ilgili fragmanlara ve videolara da ulaşabilirsiniz.

Disney Channel Türkiye Youtube Oyunları

Disney Channel Türkiye, youtube üzerinden herhangi bir oyun hizmeti vermemektedir. Disney Channel oyunlarına ulaşmak için kanalın sitesine girmeniz gerekiyor.

Disney Channel Türkiye Canlı İzle

Disney Channel Türkiye youtube üzerinden veya internet sitesi üzerinden canlı yayın yapmamaktadır. Ancak yine de internet üzerinden Disney Channel Türkiye kanalını canlı olarak yayınlayan siteler bulunmaktadır.

Disney Channel Türkiye Filmleri

Disney Channel ürettiği çizgi film, diziler ve filmler ile ön plana çıkmaktadır. Disney Channel’ın yaptığı filmlerin bazıları birer klasik haline bile gelmiştir. Filmler Disney Channel Türkiye televizyon kanalı üzerinden cumartesi ve pazar günleri yayınlanmaktadır. High School Musical, Disney Channel’ın yaptığı en popüler filmlerdendir. Disney Channel Rock Kampı, Yıldız Çarpması, Prenses Koruma Programı gibi birçok film yapmıştır.

Disney Channel Türkiye Dizileri

Disney Channel Türkiye kanalı üzerinden dizi olarak Soy Luna, Violetta ve İlk 11 yayınlanmaktadır. Kanal daha çok çizgi film ağırlıklıdır. Diziler Disney XD kanalı üzerinden yayınlanmaktadır. Disney Channel dizileri arasından en popülerleri Hannah Montana, Waverly Büyücüleri ve Sony’nin Yıldızı’dır.

Disney Channel Türkiye Programları

Disney Channel Türkiye kanalından yayınlanan programlar;

 • Soy Luna
 • İlk 11
 • Vİoletta
 • Fineas ve Förb
 • Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi
 • Prenses Sofia
 • Pijamaskeliler
 • Marvel’s Spider-Man
 • Esrarengiz Kasaba
 • Bİngo ve Roli’nin Maceraları
 • Limon İle Zeytin
 • Aslan Koruyucular

Disney Channel Türkiye Frekans Ayarları

TÜRKSAT 4A uydusu üzerinden ücretsiz olarak hizmet veren Disney Channel Türkiye kanalının frekans ayarları aşağıdadır.

Kanal Adı: Disney Channel

Paket İsmi: TÜRKSAT ANKARA PAKET 2-DOĞU

Frekans: 12422

Polarizasyon Değeri: H- Yatay

Kapsama: Doğu

SR: 30000

FEC: 3/ 4

Disney Channel Türkiye Youtube Çizgi Filmleri

Disney Channel Türkiye youtube üzerinden çizgi film yayını yapmaktadır. Ancak bölümlerin tamamını youtube kanalına yüklememektedir. Bölümlerin tamamına televizyon kanalı üzerinden ulaşılabilir. Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi, Fineas ve Förb, Esrarengiz Kasaba, Prenses Sofia, 101 Dalmaçyalı Sokağı, Pijamaskeliler, DuckTales, Mickey ve Çılgın Yarışçılar yayınladığı çizgi filmler arasındadır. Daha fazlasını Disney Channel Türkiye youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Disney Channel Türkiye Mucize: Uğur Böceği

Mucize: Uğur Böceği Fransız yapımı bir çizgi filmdir. Türkiye’ de dağıtımcılığını Disney Channel üstlenmektedir. Uğur Böceği adında bir süper kahramanın hikâyesini anlatan çizgi film oldukça popülerdir. Çizgi filmde Uğur Böceği ve Kara Kedi Paris’i tehlikelerden korumaktadır. Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi’nin bölümlerine Disney Channel Türkiye televizyon kanalı veya youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu