Pandalina

Domain Whois Bilgisine Nasıl Bakılır?

Domain Whois Nedir?

Domain Whois, bir domainin kimin adına kayıtlı olduğunu bizlere gösteren bir sistemdir. Takip ettiğiniz bir site ya da çok sevdiğiniz bir domaini birisi sizden önce almış ya da bu sürekli takip ettiğiniz sitenin sahibinin kim olduğunu merak mı ediyorsunuz? Sizlerle paylaşacağımız bu ufak bilgi sayesinde, takip ettiğiniz sitenin kime ait olduğunu öğrenebileceksiniz. Bu ücretsiz sorgu sayesinde istediğiniz domainini sorgulayabilir ve o domainin kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Whois Bilgisine Nasıl Bakılır?

İlk olarak Whois Domain Tools sitesine gidiyoruz. Whois Domain Tools sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Siteye girdikten sonra ortada ki kutucuğa Whois bilgisine bakmak istediğimiz sitenin URL’sini yapıştırıp Search butonuna tıklıyoruz.


Ve arama yerine yazdığımız sitenin kimlere ait olduğu ve nameserver bilgileriyle beraber bizlere gösteriyor. Bu bilgiler içerisinde domainin kayıtlı olduğu kişinin; Adı soyadı, telefon numarası, mail adresi ve adresini bizimle paylaşıyor.

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba Mahmut, kişiler domain satın alırken kendi isteğine göre Domain’in Whois bilgilerini gizleyebiliyorlar. Sizin de sorguladığınız Domain’in Whois bilgileri gizli olduğu için gözükmemiştir. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu