Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Dünya’nın En Çok Kazanan Youtuberlar’ı (2017)

Youtube  gün geçtikçe her insanın uğramaya başladığı bir platform olmaya başlıyor.Yalnızca bu özelliğiyle de kalmıyor.Onu böyle sevilen bir platform haline getiren en önemli özelliği para kazandırmasıdır.Kazanılan para miktarı kişiden kişiye değişebilmektedir.Fakat genel olarak Youtube kullanıcılarını elinden geldiğince mağdur etmemeye çalışıyor.Bizler bugün sizlere bir ekonomi dergisi olan Forbes‘a göre Dünya’nın En Çok Kazanan Youtuberlarını tanıtacağız.İsterseniz konuyu fazla uzatmadan hemen başlayalım.

1- Dan Middleton

Dan Middleton an itibariyle Dünya’nın en çok kazanan Youtuber’ı unvanını almayı başarmıştır. Dan Middleton bu yıl   toplamda 16,6  Milyon dolar gelir elde etti.

2-Evan Fong

Eğlence içerikleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran Evan Fong Bu sene toplamda 15,5 milyon dolar alarak en çok kazanan 2. Youtuber olarak anılmaktadır.

3-Dude Perfect

Genellikle spor videoları çekmekte olan Dude Perfect kanalı toplamda 14 Milyon dolar kazanmıştır.

4-Mark Fischbach

Oyun videoları ile ünlenmeyi başaran bu Youtuber 2017 yılında toplamda 12,5 Milyon dolar kazanmayı başarmıştır.

5Logan Paul

Youtuberlık dışında pek çok mesleği bulunan Logan Paul bu sene  youtube’dan toplamda 12,5 Milyon dolar kazanmıştır.

6-Felix Kjellberg

Daha çok eğlence içerikli videolar paylaşan Felix Kjellberg 2016 yılının en çok kazanan Youtube fenomeniydi.Fakat bu sene 12 Milyon dolar kazanarak diğerlerine kıyasla oldukça gerilere düştü.

7-Jake Paul 

Kazandığı para ile kendisine bir malikane alarak birçok haber sitesine konu olmayı başaran Jake Paul bu sene toplamda 11,5 Milyon dolar hasılat yapmıştır.

8-Smosh

Smosh isimli Youtube kanalı bu sene toplamda 11 Milyon dolar kazanmıştır.

9-Ryan Toys Review

Oyuncak inceleme videoları çekmekte olan bu küçük çocuk toplamda 11 Milyon dolar kazanarak listenin 9 sırasında yerini almayı başarmıştır.

10Lilly Singh

Genellikle fenomenler ile ilgili eğlenceli videolar çekerek 10,5 Milyon dolar  kazanan bu Youtuber listemizin 10. sırasında yer aldı.

Umarız yazımızı beğenmişsiniz dir. Sizlerde merak ettiğiniz konuları ve yazı hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı