Bebek | Çocuk | OyuncakEğitim

Düşyeri Çizgi Filmleri | Pepee | Sabun Kiti | Kitap | Oyun | Gezegenler

Düşyeri nedir - Youtube kanalı hakkında bilgiler - abone sayısı kaçtır - Pepee - sabun kiti - kitap - oyun - gezegenler serisi - resmi hesapları - ne kadar kazanıyor - Ayşe Şule Bilgiç hakkında tüm bilgiler?

Düşyeri 2008’den bugüne kadar gelişmeye devam eden bir kuruluştur. Kurumsal bir şirket haline gelmeye başlayan kuruluşun birçok ortağı vardır. Televizyon, sinema, tiyatro ve dijital gibi birçok alanda faaliyet göstermişlerdir. Özellikle Pepee karakteriyle tanınan kuruluş birçok iyi işe imza atmayı başarmıştır. Düşyeri nedir, Youtube kanalı hakkında bilgiler, abone sayısı, kimin, izlenme sayıları kaçtır, Youtube’dan ne kadar kazanıyor, Ayşe Şule Bilgiç hakkında bilgiler, resmi hesapları nelerdir? Gibi merak edebileceğiniz tüm başlıkları sizler için bu yazımızda derledik.

Diğer Youtube Kanalları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Düşyeri Nedir – Youtube Kanalı – Abone Sayısı Kaçtır – Kimin?

Düşyeri 2008 yılında kurulmuş çocuklara yönelik içerikler üreten sosyal bir girişim kuruluşudur. Düşyeri Ayşe Şule Bilgiç Tarafından kurulmuştur. Ali Koç, Ali Sabancı, Begüm Doğan, Göktekin Dinçerler, Varol Civil, Kenan Çolpan, Ayşegül Akşak, Timuçin Öğün ile ortaktır. Düşyeri projesi Sabancı ve Koç’un ilk ortak oldukları projedir. Çocukların hayal dünyasına yönelik üretilen içerikler çocuklar tarafından oldukça iyi ilgi görmüştür. Düşyeri hem tiyatroda hem televizyonda hem de dijitalde sesini duyurmayı başarmıştır. Düşyeri özellikle yarattığı Pepee karakteriyle ismini duyurmayı ve kendini sevdirmeyi başarmıştır.

Düşyeri’nin abone sayısı 3.16 milyondur. Çocukların izlerken hem eğlenebileceği hem de öğrenebileceği içerikleri izleyicilerine sunmaktadır. İzleyici kitlesi küçük yaştaki çocuklardır. Özellikle okul öncesi çocuklar için uygun çizgi filmleri piyasaya sürmektedir. Oluşturdukları ilk karakter Pepee karakteridir. Birçok çocuğun izlediği ve sevdiği bir çizgi film karakteridir.

Düşyeri çizgi filmleri

Ayşe Şule Bilgiç Kimdir – Kaç Yaşında – Eşi – Kitapları – Oynadığı Diziler?

Ayşe Şule Bilgiç oyuncu, yazar ve girişimcidir. Birçok işle uğraşan Ayşe Şule Bilgiç birçok başarılı yapıma imza atmıştır. Ayşe Şule Bilgiç 4 Haziran 1978 tarihinde dünyaya gelmiştir. Ayşe Şule Bilgiç bugün itibariyle 43 yaşındadır. 2008 yılında ünlü şarkıcı Kıraç’la evlenmiştir. Düşyeri’nin kurucusudur. Girişimciliğinin yanı sıra yazarlık da yapan Bilgiç 150’den fazla çocuk kitabı yazmıştır. Üniversitesi bittikten sonra Hürriyet Gazetesi’nde çalışmaya başlamıştır. Daha sonra CNN TÜRK’te çalışmıştır. Sonrasında sinema sektöründe birçok işte yer almıştır. Ayşe Şule Bilgiç’in oynadığı diziler şöyledir:

 • Gönül Salıncağı
 • Gözyaşı Çetesi
 • Hacı
 • Gün Yangını
 • Baba
 • Kurşun Yarası
 • Bir İstanbul Masalı

Ayşe Şule Bilgiç’in yapımcılığını ve senaristliğini yaptığı yapımlar:

 • Pisi: Yapımcılığını ve senaristliğini yapmıştır.
 • RGG Ayas: Yapımcılığını ve senaristliğini yapmıştır.
 • Pepee: Yapımcılığını ve senaristliğini yapmıştır.
 • Pulsar: Yapımcılığını yapmıştır.
Pepee çizgi filmi

Düşyeri Youtube Kanalının İçerikleri Nelerdir – Çizgi Filmleri Nelerdir – Pepee?

Düşyeri’nin Youtube kanalında ürettiği yapımlarla ilgili videolar bulunmaktadır. Pepee, Leliko gibi yapımcılığını yaptığı çizgi filmlerin bölümleri Youtube kanalında yer almaktadır. Aynı zamanda çocuk şarkılarını da paylaşan kanal çocukların oldukça ilgisini çekmektedir. Çizgi filmlerin birleştirilmiş bölümlerini de küçük izleyicilerine sunmaktadır. Pakiki ile çocuk müzikalleri içerisinde bulunan çocuk şarkıları ile çocuklar hem eğlenmekte hem de organları ve vücutlarını öğrenmektedirler. Düşyeri’nin çizgi filmleri şöyledir:

 • Pepee
 • Pisi
 • Tren Bob
 • Leliko
 • RGG Ayas
 • Aydamaya

Düşyeri Pepee

Pepee karakteri Düşyeri’nin ilk yarattığı karakterdir. Pepee arkadaşlarıyla ve ailesiyle çok iyi anlaşan, sosyal ve cana yakın bir çocuktur. Pepe kardeşi bebeyi çok sevmektedir. Şuşu ve Şila’da öne çıkan karakterler arasındadır. Şila Pepe’nin en yakın arkadaşıdır. Şuşu ise görünmeyen sadece sesi olan bir karakterdir. Şuşu’yu Düşyeri’nin kurucusu olan Ayşe Şule Bilgiç seslendirmektedir. Ayrıca Pepee’nin nenesi, dedesi, annesi ve babası da karakterler arasında bulunmaktadır.

Pepee Türkiye dışında farklı ülkelerde de gösterime sunulmuştur. bu ülkeler arasında Azerbaycan ABD, Kazakistan gibi ülkeler vardır. Düşyeri’nin kanalında Pepee çizgi filmiyle ilgili birçok içerik bulunmaktadır. Pepee’nin bölümleri, şarkıları, öyküleri, maceraları gibi birçok içerik kanalda bulunmaktadır.

Düşyeri’nin Dükkanı – Sabun Kiti – Kitap – Oyun – Gezegenler Serisi

Düşyeri’nin yaptığı yapımların yanında kurduğu online bir web sitesi de vardır. Düşyeri’nin üretimini yaptığı birçok eşya web sitesinde alıcılarıyla buluşmaktadır. Kitaplar, kitap serileri, oyuncaklar, hobi setleri, kutu oyunları, yapbozlar web sitesinde satışa sunulmaktadır. Özellikle çocuklara yönelik ürünleri alıcılarına sunmaktadır.

Düşyeri Sabun Kiti

Düşyeri’nin dükkanı içerisinde satışa sunulan ürünlerden birisi de sabun kitidir. Sabun kitiyle kendinize sabun yapabilirsiniz. Hobi setlerinin arasında olan sabun kiti büyük küçük birçok insanın ilgisini çekmiştir. Sabun kiti Düşyeri’nin kalite farkıyla da piyasada adını duyurmayı başaran markalar arasına girmiştir. Şu anda satışta bulunmamaktadır.

Düşyeri Kitap

Düşyeri’nin web sitesinde satışa sunulan ürünlerden birisi de kitaplardır. Özellikle çocuk kitapları alıcıların oldukça ilgisini çekmektedir. Ayşe Şule Bilgiç’in kitapları da bu web sitesinde alıcılarıyla buluşmaktadır. Küçük çocukların her yaşına uygun kitaplar Düşyeri’nin kitap kategorisinde bulunmaktadır. Aynı zamanda kitap serileri de site içerisinde mevcuttur.

3 boyutlu ve şekilli kitap serilerinden boyama kitabı serilerine kadar birçok konudan kitap serileri bulunmaktadır. Ayşe Şule Bilgiç’in kitap şeçkileri adı altında da 5 kitaptan oluşan seriler site içerisinde mevcuttur. Bu kitaplar sayesinde çocukların hem bilgileri artmaktadır hem de okuma hızları gelişmektedir. Görsellerle desteklenen kitaplar çocuklar için ayrıca dikkat çekici hale gelmektedir.

Düşyeri’nin kitaplarına ulaşmak için tıklayınız.

Düşyeri kitapları hakkında bilgiler

Düşyeri Oyun

Düşyeri’nin dükkanında oyun kategorisi de bulunmaktadır. Düşyeri’nin kalitesiyle sunulan oyuncaklar, kutu oyunları, hobi setleri ve yapbozlar çocukların oldukça ilgisini çekmektedir. Kalitesini kanıtlamış olan site ebeveynlerin de ilgisini çekmiştir. Oyuncakları arasında peluş oyuncaklar, eğitici oyuncaklar, eğitici masa oyunları gibi oyuncaklar vardır.

Düşyeri’nin oyuncaklarına ulaşmak için tıklayınız.

Düşyeri Gezegenler Serisi

Düşyeri’nin kitap serileri arasından en dikkat çeken serisi gezegenler adlı serisidir. 10 kitaptan oluşan seri çocukların en çok ilgisini çeken seriler arasındadır. Kitap içerikleri gezegenler ve uzayla ilgili bilgiler içermektedir. Resimlerle de desteklenen kitaplar çocukların ilgisini daha fazla çekmektedir.

Düşyeri’nin gezegenler serisine ulaşmak için tıklayınız.

Düşyeri’nin İzlenme Sayıları Kaçtır – En Çok İzlenen Videosu?

Düşyeri’nin Youtube kanalı içerikleriyle çocukların sevdiği kanallar arasına girmeyi başarmıştır. Özellikle Pepee çizgi filminin bölümleri çocuklar tarafından çok fazla izlenmektedir. Kanalın çocuklar için yaptığı şarkılar da çocuklar tarafından çok sevilen kategoriler arasındadır. Düşyeri’nin Youtube kanalının izlenme sayıları şöyledir:

 • Toplam izlenme sayısı: 2.3 milyardır.
 • Genel izlenme sayısı: 10 bin ile 50 bin arasında değişmektedir.
 • En çok izlenen videosu: 260 milyon izlenmesi vardır. Pepee’nin 13 şarkısının bir arada olduğu videodur.
 • En çok izlenen diğer videoları: 84 milyon izlenen video Pepe’nin 4 bölümünü içermektedir. 83 milyon izlenen video Pepee’nin kalbim kırıldı 2 şarkısıdır. 66 milyon izlenen video Pepee’nin kalbim kırıldı 3 şarkısıdır.

Düşyeri Youtube Kanalı Ne Kadar Kazanıyor – Resmi Hesapları Nelerdir?

Düşyeri Youtube kanalı izleyicileri ve aboneleriyle büyük bir kitleye sahiptir. Özellikle okul öncesi yaş grubuna hitap eden kanalı çocuklar çok sevmiştir. Pepee ve diğer çizgi filmleriyle çocukların ilgisini çeken kanal bugün Türkiye’nin en çok abonesi olan kanalları arasında ilk 100’e girmeyi başarmıştır. Tüm bu başarılar ve izlenme sayıları kanala belli bir kazanç sağlamaktadır. Social Blade verilerine göre Düşyeri Youtube kanalının kazancı şöyledir:

 • Aylık kazancı: 5400 dolar ile 86 bin dolar arasındadır. 45 bin TL ile 731 bin TL arasındadır.
 • Yıllık kazancı: 64 bin dolar ile 1 milyon dolar arasındadır. 544 bin TL ile 8.5 milyon TL arasındadır.

Düşyeri’nin resmi hesapları şöyledir:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu