Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Emir Can İğrek Nalan Şarkısını Müzikseverlerin Beğenisine Sundu

Emir Can İğrek “ Nalan “ çalışmasını sevgili müzikseverler ile buluşturdu. Hem yakışıklı haliyle hem de güzel şarkıları ile gönlümüze girmeyi başaran Emir Can İğrek kimdir? Sanatçıyı yakından tanıyalım.

Emir Can İğrek Kimdir?

Müzik ve edebiyat ile iç içe olan bir ailede 1993 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Emir Can İğrek, Nazım Hikmet Akademisi’nde şan ve solfej eğitimini tamamlamıştır. Buna ek olarak 4 yıl boyunca koroda bulunmuştur. Sanatçı gerçekte Tekirdağ’ın Çerkezköy’ündendir. Ailesi halen burada yaşayan sanatçı, üniversite 2. sınıfından bu yana İstanbul’da yaşantısına devam etmektedir. İlk çıkışını Müzik Kutusu isimli şarkısına borçlu olan sanatçı, 6 yaşında kayıt cihazıyla kayıtlar yapmaya başladığını ve bu kayıtların bestecilik yönünü geliştirdiğini belirtmiştir. Ablasının darbuka çalması sanatçının müzikle iç içe bir yaşam sürdüğünü göstermektedir.

Pınar Dağdelen Haberimize Buradan Ulaşabilirsiniz..

Singlelar Yazdı

Gönül Davası isimli 2 single’dan oluşan çalışmasını 2017 yılında, diğer bir single çalışması olan Aç Bağrını şarkısını da 2018 yılında müzikseverlerin beğenisine sunmuştur. Şarkıcılığının yanında yaptığı besteler ile de dikkatleri üzerine çeken genç şarkıcı, sevilen şarkıcı Ferhat Göçer’in Bu Kalp İçinde Teksin albümünde yer alan ve Ferhat Göçer’in çıkış parçası olan Devriliyorsam şarkısının bestecisidir. Sanatçının ciddi bir hayran kitlesine ulaşması BIP akustik programına katıldıktan sonra olmuştur.

Düşünülerek ve hissedilerek yazıldığı hemen belli olan şarkıları dinleyicileri derinden etkiliyor. Emir Can İğrek, dinleyicileri ile arasında çok güzel ve sağlam bir bağa sahip. Sanatçı; “ gözünün çok yükseklerde olmadığını, kendisi için asıl önemli olanın özellikle konserlerinde dinleyicisiyle ortak bir keder ve derdi paylaşmak olduğunu” belirtmektedir. Eskiye oranla daha fazla dinleyici ve izleyici kitlesine sahip olan sanatçı, ilk günkü gibi çizgisinden taviz vermeden müzik yaşamına devam ediyor. Mütevazı hali ve yakışıklılığının yanında sanatçı gerçek bir hayvan dostu olarak da bilinmektedir.

Türkiye Youtube ve Youtuber Haberleri insan dedikleri
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı