Anasayfa / Bilgiler / En Zararlı Uygulama “İnstagram” Seçildi !

En Zararlı Uygulama “İnstagram” Seçildi !

Sosyal medya artık hayatımızın büyük bir bölümünü kaplamış durumda.Gündelik hayatımızın büyük bir bölümünü kaplayan sosyal medyanın zararlarını hepimiz biliyor muyuz ? Eminim ki hepimiz bunun farkındayız fakat kabullenmek zor geliyor.Çünkü hayatımızı öyle kontrol altına almışlar ki zararları pekte umurumuzda olmuyor.

 

Ama şunu belirtmekte de fayda olduğunu düşünüyorum.Her sosyal medya platformu kötü olacak diye bir şey yok.İsterseniz hemen haberimize geçelim.O zaman ne demek istediğimi daha net anlayacağınızı düşünüyorum.

Geçtiğimiz günlerde Kamu Sağlığı için Kraliyet Topluluğu‘nun  İngiltere’de yapmış bir araştırmada en zararlı uygulama İnstagram seçildi.Onu hemen yer ardından Snapchat takip etti.

 

İsterseniz nedenini hemen açıklayayım İnstagram ve Snapchat genellikle fotoğraf paylaşım içerikli uygulamalar oldukları için genç kitlede kendini beğenmeme veya ruh sağlığı bozukluğu oluşturmaktadır.Bu nedenle en alt sırada almayı başardılar.Soru sorulan kişilerin geneli 14-24 yaş arasındaki gençlerdi.Gençlere göre en yararlı uygulama ise Youtube seçildi.Ona hemen Facebook ve Twitter eşlik etti.Şimdilik veriler bunlardan ibaret.

Peki sizce en zararlısı ve en zararlısı hangisi?

Umarız yazımızı beğenmişsiniz dir. Sizlerde merak ettiğiniz konuları ve yazı hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. 

Hakkında youtuberhaberleri

Gözat

insan dedikleri youtube

Aylardır Beklenen İnsan Dedikleri YouTube Kanalı 1 Mayıs’ta açılıyor

Türkiye Youtube kanalları arasında Onedio ve Babala tarzı büyük bir proje olarak ortaya çıkmış olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir