YoutubeR | Sosyal Medya

Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi Netflix Platformunda – Kimdir ?

Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi filmi artık netflix platormunda yayında.  Bildiğimiz üzere Türkiye’nin en çok aboneye sahip genelde en çok hit alan youtuber ismi olan Enes Batur yaptığı şarkılar çektiği videolar paylaştığı yayınladığı videolar attığı tweetler instagram üzerinden paylaştığı fotoğraflar yine instagram üzerinden paylaştığı hikayeler ile oldukça gündemde olan ve adından sıkça söz ettiren bir isim.

Enes Batur neredeyse her gün bir konu hakkında gündemde oluyor. Oldukça hareketli bir hayat yaşayan Enes Batur Sungurtekim Türkiye’nin en çok aboneye sahip kanalı olmasını biraz da buna borçlu. Diğer youtube içerik üreticilerine nazaran daha sık video içeriği üreten Enes Batur kanalının eski dönemlerinde yani bundan iki veya üç yıl önceki zamanlarında yıl verecek olursak iki bin on altı ile iki bin on yedi yıllarına kadar ismi New Day New Game Enes Batur durumundaydı. Yani yeni gün yeni oyun Enes Batur ismindeydi. Bir diğer bakış açısıyla da her gün yeni bir video oyunu anlamını taşımaktaydı.

Ardından bu felsefe ve kanal içeriğinden uzaklaşan Enes Batur kanalını oyun videoları içeriğinden daha çok real life yani günlük gerçek hayat videolarına ve vlog tarzı videolara çevirdi. Genellikle ilginç ve farklı challlengelara imza atan Enes Batur gittiği yerlerde vloglar ve arabasına veya hayatına yaptığı değişiklikleri videoya çekmeye başladı. Aldığı abone sayısı ve izlenmeler ile de doğru yolda olduğunu gören Enes Batur Sungurtekin bu yolda devam etmeye başladı. Ve kısa bir süre içinde iki üç milyon civarı abone sayısından on bir milyon abone seviyelerine geldi. 

 

Enes Batur Filmini Netflix Yayınlayacak

Enes Batur Sungurtekin ilk sayılabilecek bir projeye imza atarak iki bin on sekiz yılında Enes Batur : Hayal Mi Gerçek Mi filmini çekti. Daha doğrusu çekti demek yanlış olur menajerlik şirketi yapım şirketi ve cast ajansları ile çalışılan projede projenin oldukça yüksek miktarda gelir getireceğini düşünen şirketler ve Enes Batur bir filmi yapma kararı aldı, kuşkusuz bu kararın alınmasında bu olaydan kısa bir süre önce vizyona giren ve fazla beğenilmese de oldukça yüksek gişe hasılatı yapan Cumali Ceber filminin de etkisi büyük.

Beklenildiği gibi oldu ve Enes Batur : Hayal Mi Gerçek Mi filmi gişede oldukça yüksek başarı elde etti. Büyük oranda hatta neredeyse tamamen küçük çocuk yaş kitlesine hitap eden Enes Batur Sungurtekin bu filmin bu kitleden başarı elde edeceğini biliyordu. Enes Batur : Hayal Mi Gerçek Mi filmine genel olarak çocuklar izlemeye gitti ve çocuklar tek giremeyeceği için anne veya babaları da ya da ikisi de birden bilet almak zorunda kaldı ve oldukça yüksek bir satışa ulaşıldı. Enes Batur : Hayal Mi Gerçek Mi filmini özellikle karneler alındıktan sonraki güne vizyona koyan şirket ve Enes Batur Sungurtekin ticari bir harekete daha imza attılar.

Enes Batur : Hayal Mi Gerçek Mi filmini ise 1 Eylül 2019 tarihinde Netflix tarafından satın alındı ve bir eylül iki bin on dokuz tarihinden itibaren Netflix üzerinden yayımlanmaya başladı. Netflix bu hamleyi neden yaptı tam olarak bilmesek bile ticari amaçlar ile yaptığı çoğu kesim tarafından tahmin ediliyor. Çocuk kitle tarafında sürekli izlenmek istenecek olan film aileleri Netflix almaya itebilir ya da hali hazırda üyeliği bulunan ailelere çocuklarına sunmak için bir içerik sunuyor olabilirler. Ayrıca RTÜK tarafından uygulanması beklenen sansür ile alakalı da yapılmış bir hamle olabilir.

Sosyal Medyada Tepki Var

Özellikle genç lise ve genç üniversiteli kitle tarafından oldukça yoğun şekilde kullanılan Netflix uygulaması bu yaptığı hamle ile sosyal medyada tepkiye maruz kaldı. Her ay belirli bir miktarda ödeme yaptıkları bu uygulamaya sürekli kötü kabul ettikleri filmlerin gelmesini eleştiren gençler haksız da sayılmıyor olabilir. Aynı zamanda sosyal medyada filmin çocuk kategorisinde olacağını söyleyerek dalga geçen bir kitle de mevcut durumda.

Genç olarak kabul ettiğimiz kitle netflixden daha çok popüler olan ve sevdikleri dizilerin yeni sezonlarını beklerken bu hareketler ile netflixden biraz soğuma yaşıyorlar desek sanırım haksız sayılmayız. Bir süre önce de yabancı Netflix platformlarına nazaran Türkiye Netflixinde daha kötü içerikler bulunduğunu söyleyen yoğun bir kitle bulunmaktaydı.

Enes Batur Kimdir Yaşı Boyu ?

Enes Batur 9 Nisan 1998 doğumludur ve İstanbul’da yaşamaktadır. Herkes onu Enes Batur olarak bilse de asıl adı Enes Batur Sungurtekin. Açtığı Youtube kanalında yayınladığı komik videolarla sosyal medyada epeyce bir üne kavuşan Enes Batur’un Youtube kanalı on bir milyonu geçkin  takipçiyi yakaladı. Youtuber’ın takipçileri tarafından en fazla merak edilenlerden birisi de, Enes Batur’un boyu kaç şeklinde olmaktadır.

Bir asker baba ve hemşire annenin çocuğu olan Enes Batur’un boyu, bir seksen santim metredir.Sosyal medyada yüksek sayıda bir ün kazanan Enes Batur’un on bir milyonu aşkın takipçisi bulunmaktadır. Son olarak Enes Batur geçtiğimiz aylarda vizyona giren Enes Batur : Gerçek Kahraman filmiyle izleyici karşısına ikinci kez çıkmıştır.

19 Ocak’ta seyirciile bululan Enes Batur ile Hayal mi Gerçek mi filmi ise 12 haftada 1 milyon 483 bin 848 kişi tarafından sinemada biletli bir şekilde izlenmişti. Filmin gişe hasılatı ise 17 milyon 463 bin 423 TL gibi bir miktara denk gelerek  kazandırmıştı.

 

Enes Batur Sevgilisi Kim ? Enes Batur Kimdir ? Enes Batur İçerik Çaldı Mı ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu