Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Enes Batur Kimdir?

Enes Batur’un Hayatı

1998 doğumlu olan ve Youtuber olarak ünlenen Enes Batur halihazırda Antalya’da  Memur bir ailenin evladı olan Batur 9.sınıfın sonunda videolar çekerek Youtube’a yüklemeye başladı. Gün geçtikçe videolarda kendisini son derece geliştiren Batur 5 milyon takipçiyi aşmanın da sevincini yaşıyor.

enes batur
Enes Batur

Enes Batur Antalya’dan önce Erzurum’da yaşıyor idi. Antalya’ya geldikten sonra ilk öğrenimini Leyla Kahraman Seymer adlı ilkokulda tamamladı. Lise 1-2-3 Kepez Anadolu Lisesinde okuduktan sonra Temel Liseye geçerek lise öğrenimini tamamladı.
Enes Batur şuanda Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okumaktadır.

youtuber haberleri enes batur

Enes Batur hayatına ufaktan değinecek olur isek; ilk okul zamanlarında sivilcelerinden dolayı sürekli dışlanan bir çocuk olmuştur. İnsanlar tarafından sevilmeyen ve ikinci plana atılan Enes bu olayı anlatmaktan da çekinmiyor. Hatta Hayal mi Gerçek mi? adındaki yeni çıkaracağı filmde de bir Youtuber’ın youtuber olmadan önceki hayatını çok güzel bir şekilde anlatıp diğer çocuklara çok güzel bir şekilde örnek olmayı amaçlamıştır.

Enes Batur ne çok çalışkan ne de çok tembel idi sürekli okulda teşekkür alacak seviyedeydi. Bu durum ilk okul ve lise yıllarında değişmedi.

Enes Batur’un hayatındaki dönem noktası Pewdiepie gibi youtuberları görerek onları feyz almıştır.  Ve 9.sınıfta videolar çekerek youtube da yayınlamaya başladı. Enes Batur sevdiği iş olan video çekmeyi takipçilerine yakın olmayı hedeflemiş Üniversiteyi az da olsa boşlamıştır.

youtuber haberleri enes batur

Hangi Alanda Video Çekiyor?

Enes Batur bu işe ilk olarak bilgisayar oyunları ile ilgili videolar çekerek başladı. Ancak bu alanda başarılı olduğunu fark edince ilgi alanını ve aynı zamanda da abone sayısını artırdı. Kendisinin hali hazırda birçok hayranı bulunurken Youtube üzerinden ciddi paralar kazandığını da ifade edelim. Kendisi aynı zamanda komik video paylaşımları da yapmaktadır. 

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. bu kadar itici bir youtuber daha yok. Konuşmasını bile bilmiyor. Türkiye’nin en iyi Youtuberi Barış’dır.
    Diksiyon ve bilgi harmanlaması müthiş.

    1. Merhaba Erdem;
      Fikrine saygı duyuyoruz. Barış Özcan Youtube Türkiye için çok değerli biridir tabiki de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı