YoutubeR | Sosyal Medya

Enes Batur Sungurtekin Kimdir Kaç Yaşında – Aldığı Ödüller – Eğitim Hayatı Hakkında

Ülkemizde yaşayan en ünlü Youtuber sayılan Enes Batur kimdir? Enes Batur hakkında merak ettiğiniz kaç yaşında boyu kaç aldığı ödüller ve eğitim durumu nedir sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Enes Batur Sungurtekin Türkiye’de bireysel kanallarda en çok takipçisi olan Youtube kanalının sahibidir. 9 Nisan 1998’de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Günümüz itibariyle 23 yaşındadır. Enes Batur öncelikle oyun tanıtımlarıyla ilgili video içerikleri üretmiştir. 2012 yılında tanınmaya başlamıştır ve günümüze kadar bu popülerlik artarak devam etmiştir. İzlenmeye başladıktan sonra ise biraz daha geniş bir kesime ulaşmak için çeşitli içerikli videolar çekmiştir. Eğlence, vlog ve challenge gibi içerikleri kullanmıştır ve kısa süre içerisinde tüm Türkiye’nin bildiği bir isim olmuştur. 

İlk ödülünü 2017’de Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ‘En İyi Youtuber’ kategorisinde almıştı. Ancak Bu ödül geri alınmıştır. Sebep olarak da çocuklara kötü örnek olabilecek video içerikleri çekmesi olarak gösterilmiştir. Bir sonraki ödülünü 2018 yılında Altın Palmiye Ödül Töreni’nde almıştır. ‘Yılın Sosyal Medya Fenomeni’ kategorisinde almıştır. 

Enes Batur Youtube içeriklerinin yanında oyunculuk ve şarkıcılık da yapmıştır. Eğitimine ise Antalya Bilim Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümüyle başlamıştır. Ün kazanmaya başlayan Enes Batur Nişantaşı Üniversitesi sinema ve televizyon bölümüne geçmiştir.

Enes Batur’un İzlenme Sayıları Nelerdir?

enes batur kimdir kaç yaşında

Youtube toplam izlenme sayısı: 8 Milyarı aşmıştır.

Youtube genel izlenme sayısı: En az 2 milyondur. Ortalama olarak 5-6 milyon arasında izlenmektedir.

Tiktok genel izlenme sayısı: En az 2 milyondur. Ortalama olarak 4-10 milyon arasında izlenmektedir.

Tiktok’ta aldığı en fazla izlenme sayısı: 38.6 milyondur. 

Enes Batur Ne Kadar Para Kazanıyor Yıllık Kazancı Ne Kadar?

Enes Batur’un kazancı aylık 45 bin dolardır. Yani aylık en az 342 bin lira kazanıyor. Sadece Youtube reklamlarıyla yıllık 4 milyonun üstünde para kazanmaktadır. Bu rakamlar sadece Youtube için geçerlidir. Yaptığı filmlerden de kazanç sağlamıştır. Peki yaptığı filmler nelerdir ve ne kadar kazanmıştır?

Enes Batur’un Filmleri Nelerdir ve Filmlerinden Ne Kadar Kazanmıştır? Filmlerinin Konuları Nelerdir? Filmlerinde Kimler Oynamıştır? Filmlerinin Vizyon Tarihleri Nelerdir?


Dünden Bu Güne Enes Batur Kimdir: Okumak İçin Tıkla


Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? (2018)= Başrollerinde Enes Batur, Ceyda Düvenci, Bekir Aksoy gibi isimler oynamaktadır. Gişe hasılatı 17.463.423 TL’dir. 19 Ocak’ta vizyona girmiştir. Türü komedidir. Gösterimde kaldığı sürede 1.4 Milyon kişi tarafından izlenmiştir. Youtuber olmak isteyen Enes Batur’un hayallerinin peşinden mi koşacağı yoksa üniversite mi okuyacağı arasında seçim yapmak zorunda kaldığı bir hikayeyi işlemektedir.

Kafalar Karışık (2018)=  Atakan Özyurt, Bilal Hancı, Fatih Yasin ve Enes Batur gibi isimler oynamıştır. 7 Aralık’ta vizyona girmiştir. Komedi türündedir. Gişe Hasılatı 10.280.336 TL’dir. Vizyonda kaldığı süre boyunca 864.706 kişi izlemiştir.

Maşa ile Koca Ayı 2: Sonsuz Arkadaşlık (2018)= Enes Batur, Başak Karahan gibi isimler vardır. 20 Nisan’da gösterime girmiştir.

Enes Batur Gerçek Kahraman (2019)= Enes Batur, Atakan Özyurt, Bilal Hancı, Fatih Yasin gibi isimler oynamaktadır. Komedi, macera türündedir. Harcanan bütçe 6 milyon TL’dir. Hasılatı ise 7.3 Milyon TL’dir. 31 Mayıs’ta vizyona girmiştir. Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? Filminin devam serisidir. 

Enes Batur’un Çıkardığı Şarkıları Nelerdir Şarkılarının İzlenme Sayıları Nelerdir?

enes batur kimdir

 

Biliyom: 108 milyon görüntülenmesi vardır.

Ayaz: 54 milyon görüntülenmesi vardır.

Dolunay: 148 milyon görüntülenmesi vardır.

Sen Yerinde Dur: 81 milyon görüntülenmesi vardır.

Gel Hadi Gel (feat. Kaya Giray): 62 milyon görüntülenmesi vardır.

Son Diss: 70 milyon görüntülenmesi vardır.

Yüreğine İnan: 9,2 milyon görüntülenmesi vardır.

Eğilimler (feat. Kaya Giray): 12 milyon görüntülenmesi vardır.

(Bu veriler 22 Temmuz 2021 yılına aittir.)

Enes Batur Nasıl Challange’lar Yapmaktadır? Enes Batur’un Video Başlıkları Nasıldır?

Oha dersen kaybedersin gibi ilginç başlıklı video içerikleri üretmektedir. Yaptığı challangelar birçok insan tarafından izlenmekte ve sevilmektedir. 100 kat yiyecek meydan okuması, ilk çıkan kazanır, çikolata şelalesi, 24 saat kredi kartlarını değiştirdik gibi başlıklı challangeları vardır. 

Enes Batur’un Takipçi Sayıları Nelerdir? Youtube Abone Sayısı Kaçtır? Resmi Hesapları Nelerdir?

İnstagram takipçi sayısı ve kullanıcı adı: 5.4 Milyon. enesbatur

Youtube abone sayısı: 15,3 Mn abone

Tiktok takipçi sayısı ve kullanıcı adı: 3.8 Milyon. enesbatur

Twitter takipçi sayısı ve kullanıcı adı: 1 Milyon. enesbatur00

Enes Batur Armağan Çağlayan’ın Programında Neleri Cevapladı? Enes Batur’ Youtube’a Girmeye Nasıl Karar Verdi?

Enes Batur’a ne kadar kazandığı sorulduğunda verdiği cevap şu olmuştur:

‘’ Ben istediğim şeyleri alabilecek kadar para kazanıyorum. Başkaları beğensin diye bir şey almıyorum kendi hoşuma gidecek şeyleri alıyorum. 50 bin TL diye gidip bir saate para vermiyorum. Hoşuma giden şeyleri alıyorum; 50 TL de 100 TL de olabilir. Son 1.5-2 yıldır paramı kendim kontrol ediyorum, daha önce ailemdeydi bu iş. Para hiçbir zaman benim odak noktam olmadı.’’

Nasıl Youtube işine girmeye karar verdiği sorusuna ise cevabı şu olmuştur:

‘’ Youtube ilk kurulduğunda takip etmeye başladım. Yurtdışından rastgele insanları takip ediyordum. Bir hafta boyunca izledim, sonra Türkiye’de bu işi yapan insanlar gördüm. O zaman en fazla 15 bin takipçisi olan hesaplar vardı. Ben de ‘neden yapamayayım ki bu işi’ dedim. Çok istekliydim bu konuda. Tabii maddi imkansızlıklar vardı, pes etmeyi seven bir insan değilim çabaladım oldu.’’

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu