Cinsellik

Ereksiyonu Artıran Besinler Nelerdir?

Adeta erkekler için çağının cinsel sağlık problemleri arasında yer alan ereksiyon problemi, çeşitli tedavi ve ilaçlarla önemli ölçüde giderilebilir olsa da, ereksiyonu artıran besinler de tam bir sertleşmenin yaşanması için önemli fayda sağlamaktadır.

Bu besinler sadece sertleşme sorununa değil aynı zamanda, cinsel isteksizliğe karşıda önemli faydalar sağlamaktadır. Yapılan araştırmalar günümüzde erkeklerin %50 oranında geçici ya da kalıcı şekilde ereksiyon problemi yaşadığını göstermektedir.

Cinsel organda sertleşmeye yarayan kas ve kan damarlarına kan basıncının az olması ve yeterince kan gitmemesi gibi sorunlarla ortaya çıkan sertleşme sorunu, farklı birçok etkene bağlı olarak da görülmektedir. Özellikle psikolojik sorunlar ve ağır hastalıklar, sertleşme sorununun önemli nedenleri arasında yer almaktadır.

Ereksiyonu Artıran Besinler

Bakla

İçeriğindeki farklı bileşenler sayesinde parkinson hastalığına iyi geldiği bilinen bakla, erkeklerde sertleşme sorununa doğal çözümlerden biridir. Fazla tüketilmesi halinde ereksiyon esnasında acı duyulmasına sebep olacağı için, aşırı tüketiminden kaçınarak yeterli miktarda tüketmek en ideal olanıdır.

Kadife Fasulyesi

Sertleşme sorunu için doğal çözümler arasındaki kadife fasulyesi, normal fasulyenin tüketim şekline uygun olarak farklı şekillerde rahatlıkla tüketilebilir. Aynı zamanda önemli bir protein kaynağı olması, vücudun protein ihtiyacını karşılamaya da yardımcı olmaktadır.

Tarçın

Farklı sağlık sorunları için sıklıkla kullanılan tarçın, aynı zamanda ereksiyonu artıran besinler arasında da sertleşme sorunu yaşayan kişiler tarafından tercih ve tavsiye edilmektedir.

Güzel kokusuyla çeşitli şekillerde tüketilmeye uygun olan tarçın, gerek içeriği ve gerekse kokusuyla erkekler üzerinde önemli etki yapmaktadır. Yapılan klinik çalışmalarda tarçın koklatılan erkeklerin cinsel organına, daha fazla kan basıncı uygulandığı görülmüştür.

Antep Fıstığı

L-Arginin içeriği sayesinde, cinsel isteksizlik ve ereksiyon gibi en fazla görülen erkek cinsel sağlık problemlerine karşı faydalı olduğu bilinmektedir.

Karpuz

Eskilerden beri cinsellik için iyi geldiği bilinen karpuz, aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonlarına karşı önemli faydaları bulunan besinler arasında yer almaktadır.

Greyfurt

Çeşitli şekillerde genel sağlık açısından birçok faydası bulunan greyfurt, ereksiyonu artıran besinler arasında yer aldığı gibi cinsel isteksizlik sorununa da fayda sağlamaktadır. Özellikle sabahları aç karnına içilmesi halinde, çok yönlü etkileri daha fazla ortaya çıkmaktadır.

Kabak Çekirdeği

E vitamini bakımından zengin olan kabak çekirdeği, farklı cinsel sağlık sorunlarına karşı iyi geldiği bilinen mucizevi bir besin maddesidir. Kalp ve sinir hastalıkları üzerinde de önemli etkileri bulunan kabak çekirdeği, özellikle strese bağlı olarak kaynaklanan ereksiyon sorunlarının da ciddi faydalar sağlamaktadır.

Türk Fındığı

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yetişen fındık, farklı bölgelerde yetişen fındıklara göre içerik bakımından çok daha zengindir. Enerji verici özelliğinin yanı sıra içerdiği mineral ve vitaminler ile, sertleşme sorununa büyük oranda tedavi edici etkiye sahiptir.

Zeytin ve İncir

Birlikte tüketilmesi halinde muhteşem etkilere sahip olan zeytin ve incir, farklı cinsel sağlık sorunlarına iyi geldiği gibi genel sağlık açısından da oldukça faydalı iki besin kaynağıdır.

Muz

Sperm üretimi konusunda büyük faydaları olan muz, cinsel isteği artırıcı etkilere sahiptir. Yapılan araştırmalar yine psikolojik sebeplerle ortaya çıkan cinsel sağlık sorunlarına iyi geldiğini göstermektedir.

Bal

Düzenli bir şekilde doğal bal tüketmek, cinsel isteği artırıcı gibi sertleşme sorunlarına karşı da fayda sağlamaktadır. Ayrıca katkısız doğal balın, farklı birçok sağlık sorunları üzerinde de önemli faydalarının olduğu bilinmektedir.

Tahin Pekmez

Vücuda enerji veren ve kış aylarının vazgeçilmez ikilisi olan tahin pekmez, ereksiyon problemine karşı da yararlı besin maddeleri arasındadır. Doğal yollarla üretilen ve hazırlanan bu iki besin kaynağı, ereksiyon probleminin yanı sıra vücuda enerji vererek cinsel isteği artırmaktadır.

Bunlara Dikkat Ediniz

Ereksiyon problemi, farklı nedenlerin birleşmesi sonucunda daha yoğun bir şekilde görülebilmektedir. Ereksiyon problemi yaşayan kişilerin gerek beslenme ve gerekse yaşam koşullarında bir takım değişiklikler yapması da, problemin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Ereksiyon problemi yaşayan kişilerin dikkat etmesi gerekenler, şunlardır.

  • Sigara ve alkol bağımlılığından kesinlikle uzak durulmalıdır. Özellikle sigara ereksiyon problemi için başlı başına bir nedendir.
  • Stresle mücadele etmenin yolları öğrenilmeli ve stresten uzak durulmalıdır.
  • Kola ve hazır meyve suları gibi asitli içeceklerden, kesinlikle uzak durulmalıdır.
  • Aşırı kimyasala maruz kalmak da, ereksiyon problemlerinin görülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle havasında kimyasalın yoğun olduğu iş ortamlarında, gerekli koruyucu tedbirler alınmalıdır.
  • Hava kirliliğine karşı alınacak önlemler, bu problemi azaltacaktır.
  • Her gün en az 2 litre su içmeye özen gösterilmelidir.
  • Uyuşturucu madde bağımlılığı, sertleşme problemini kalıcı hale getirecek unsurlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle kesinlikle uyuşturucu madde bağımlılığı terk edilmelidir.
  • Meyve ve sebze gibi besinlerin, iyi bir şekilde yıkandıktan sonra tüketilmesi gerekir. Bu besin maddelerinin üzerinde kalacak kimyasal ilaç kalıntıları, özellikle sık tüketilmeleri halinde, ereksiyon problemine neden olmaktadır.
  • Çok dar kıyafetler giymek, vücudun kan akışını yavaşlatacağı için yine sertleşme probleminin görülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle bol kıyafetler ve iç çamaşırı giymek, daha iyi bir ereksiyon için gereklidir.
  • Doğal besin kaynaklarının tüketilmesi faydalı olduğu gibi, sağlıklı besin maddeleri tüketmeye özen göstermek de ereksiyon sorununun oluşumunu engelleyecektir.

Sertleşme sorunu yaşayanların doktor tavsiyesi olmadan özellikle internet üzerinde satılan farklı ürünleri kullanması, önemli sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Etkisi kanıtlanmış ürünler dahi olsa, vücudumuzda farklı komplikasyonlara neden olmaması için bu ürünlerin, mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekir.

En Çok Aboneye Sahip 100 Türkçe Youtube Kanalı başlıklı yazımızda, Popüler Türkçe Youtube kanalları abone sayıları hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu