Cinsellik

Erkekleri Cinsellikten Soğutan Hatalar

Erkekler kadınlardan daha yoğun cinsel dürtülere sahip olsa da, erkekleri cinsellikten soğutan hatalar görülmesi halinde cinsel isteksizlik sorunu meydana gelebilir. Aşağıda bu hataların neler olduğundan, biraz bahsettik. Aslında bu hatalar kısmi olarak, kadınlar için de geçerlidir.

Erkekleri Cinsellikten Soğutan Hatalar

 

Bakımsız Olmak

 

Buradaki bakım, makyaj yapmak ya da abartılı kıyafetler giymek değildir. Kadının en azından rutin bakımını yapması ve temizliğine dikkat etmesi, oldukça önemlidir. Aşırı derecede bakımsız ve temizlikten uzak olmak, erkeklerin cinsellikten soğuması neden olmaktadır.Diğer ilgili yazıları okumak için: Cinsellik ve SağlıkHer şeyin sorun edilmesi

 

Bazen erkek büyük bir gayret göstermesine rağmen, yine de ekonomik zorluklar çekebilir. Kadının bunu sürekli sorun etmesi aralarında iletişim kopukluğu yaşanmasının yanı sıra, erkeğin kadınla birlikte olma isteğini de köreltir. Bu sebeple makul olan ekonomik durumlar, erkeğin çabasına da bağlı olarak kabul edilmelidir. 

Aşırı kıskanç olmak

 

Erkeklerde olduğu gibi kadınların da aşırı kıskanç olmaları, erkekleri cinsellikten soğutan hatalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. 

Kıskanmak her insanın yapısında olan doğal bir his olsa da aşırı kıskançlık, bir güvensizlik belirtisi olarak algılanmaktadır. Özellikle erkeklerin kadınlara göre biraz daha özgürlükçü yapıya sahip olmaları, aşırı kıskançlığı bir ilişki için büyük bir kriz haline çevirebilir.

Kadının ilişkiden uzak olması

 

Kadının sürekli erkeği cinsellik konusunda reddetmesi, erkeğin de ilişkiden soğumasına ve hatta psikolojik sebeplerle ereksiyon probleminin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durum uzun süre devam etmesi halinde, ilişkinin bitmesine de sebep olmaktadır. 

İlgisiz davranmak

 

Bir ilişkinin sağlam bir temel üzerinde yükselmesi için gerekli olan şartlar arasında, eşlerin birbirine olan ilgileri önemli yer tutmaktadır. Şayet kadının erkeğe karşı sürekli ilgisiz davranıyorsa, erkeğin bu durumdan psikolojik olarak olumsuz etkilenmesi söz konusudur. 

Erkeklerde ereksiyon probleminin önemli oranda psikolojik sebeplerle ortaya çıktığını düşündüğümüzde, uzun süreli ilgisizlik görmesinin kendine olan özgüveni kaybettirdiğini söyleyebiliriz. 

Ailenin katkısından bahsetmek

 

Erkekleri cinsellikten soğutan hatalar arasında, kadının sürekli kendi ailesinin maddi ya da manevi katkılarını iğneleyici bir şekilde hatırlatması ayrı bir yere sahiptir. Ki böyle durumlarda erkekler eşiyle olan iletişimde zayıf kaldığı gibi, cinsellik konusunda da daha uzak kalmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı