Pandalina

Facebook’ta Otomatik Dil Çevirisi Nasıl Kapatılır?

Facebook’ta paylaşılan durum ve fotoğraflara yazılan açıklamalarda ki yazıları otomatik dil çevirisini kapatmak mı istiyorsunuz? Sizler için hazırladığımız bu içeriğimiz sayesinde facebook’ta paylaşılan durum ve fotoğrafların açıklama kısmında bulunan yazıları otomatik olarak dil çevirisini nasıl kapatacağınızı inceleyeceğiz.

İlk olarak facebook’un sitesine gidiyoruz. Doğrudan Facebook’a gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Facebook’a hesap bilgilerimiz ile giriş yaptıktan sonra hemen sağ üst kısımda bulunan “ok” işaretine tıklıyoruz ve açılan ufak pencerenin alt kısmında ki “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz.


Ayarlar bölümüne girdikten sonra sol kısımdan “Dil” seçeneğine tıklıyoruz.


Dil Ayarları bölümü açıldıktan sonra “Hangi dilleri anlıyorsun?” seçeneğinin hemen yanında ki “Düzenle” yazısına tıklıyoruz.


Diller’den örnek olarak “İngilizceyi” kaldırıp ardından “Değişiklikleri Kaydet” diyoruz ve işlemimizi başarıyla gerçekleştiriyoruz. İşlem bu kadar.


Artık facebook’ta paylaşılan durum ve fotoğraflarda ki açıklama kısımlarında yazan yazıların alt kısmında “şu dile çevir” diye bir şey yazmayacak. 🙂

Facebook profilinizi bir başkasının gözünden görmek ister misiniz? Acaba Facebook profiliniz dışarıdan nasıl görünüyor? Sizler için daha önceden hazırladığımız “Facebook Profiliniz Bir Başkası Gözünden Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?” isimli içeriğimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı