Teknoloji | Bilim | Yazılım

FileZilla Nedir Kullanımı – İndir – Server Kurulumu (Yöncü Bilişim Videolu Anlatım)

FileZilla Nedir Kullanımı – İndir – Server Kurulumu ile ilgili tüm her konuyu bu yazıda bulacaksınız. FileZilla FTP servere bağlanmak için kullanılan ve FTP, FTPS ve SFTP desteği olan aracı bir bağlantı programdır. FileZilla programını çoğunlukla web site sahipleri kullanılır. Web site sahiplerinin FileZilla programını tercih etmelerinin nedeni; Cpanel bir zamandan sonra çok uğraş verici ve yorucu bir yol olduğu için site düzenlemelerin de bazen kabus olabiliyor. O yüzden FileZilla’nın basit arayüzü ve kolay kullanımı sayesinde çok fazla bir uğraş vermeden yapılmak istenilen işe kolay bir şekilde erişebiliniyor. İnsan Dedikleri Youtuber haber sitesinde videolu anlatımlara erişebileceksiniz.

Youtube ve Youtuber Haberleri Okumak İçin Tıkla

FileZilla Nasıl Kullanılır – Kullanımı

İlk olarak FileZilla programını buraya tıklayarak indiriyoruz. Kurulum işlemlerini hızlıca bitirdikten sonra FileZilla programımızı açıyoruz.

FileZilla Nasıl Kullanılır
FileZilla Nasıl Kullanılır

FileZilla programını açtığımızda aşağıda ki görselde ki gibi bir ekran bizleri karşılayacaktır. Eğer bir web site sahibi iseniz ve sitenize FileZilla aracılığı ile Cpanel’ine bağlanmak istiyorsanız;

Host kutucuğuna; sitenizin URL’sini yazmalısınız.
Username kutucuğuna; Cpanel kullanıcı adını yazmalısınız.
Password kutucuğuna; Cpanel kullanıcı şifrenizi yazmalısınız.

FileZilla kullanımı
kullanımı

Bu 3 bilgiyi doğru bir şekilde girdikten sonra hemen sağ kenarda bulunan “Quickconnect” butonuna tıklıyoruz. Quickconnect dedikten sonra sitemizin FTP’sine bağlanmış olduk. Sağ aşağı “public_html” kısmından sitemizi düzenleyebilir ve özelleştirebiliriz.

Youtube ve Youtuber Haberleri Okumak İçin Tıkla

Fillazilla İndir Download

Bu programı size vermiş olacağım link üzerinden rahatlık ile indirebilir ve kurabilirsiniz. Fillezilla indirme linki: https://filezilla-project.org/download.php?platform=win64 Program ile ilgili gerekli ayrıntılara videolar üzerinden devam ederek gideceğiz.

FilleZilla Server Kurulumu – Yöncü Bilişim Video Anlatım

Yöncü Bilişim Çözümleri YouTube kanalı tarafından hazırlanmış olan bu videoyu izleyerek baştan sonra FilleZilla Server Kurulumu hakkında kapsamlı ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Yöncü bilişimin kullanıcıların bilişime dair sorunlarına çözüm üretmektedir. 10 dk civarında hazırlanmış olan FileZilla server kurlumu videolu anlatım videosu sayesinde eksiksiz işlem yapabilirsiniz.

Youtube ve Youtuber Haberleri Okumak İçin Tıkla

FilleZilla Sunucuyla Bağlantı Kurulamıyor – Mehmet Koçak Videolu Anlatım

Son zamanlarda bir çok kişi tarafından yaşanan FilleZilla sunucu problami Mehmet Koçak tarafından Youtube kanalında anlatılmıştır. Ayrıca bunu hatanın haricinde kısaca kurulumdan da bahsedilmiştir. FTP ye bağlanmayı bir çok kişi henüz tam olarak bilmemektedir. Bu videoda sizlere FTP ye nasıl bağlanılır konusu da anlatılmıştır.

FilleZilla Klasör Listesi Alınamadı Hatası ve Çözümü – Youtube Anlatım

Zalim Adam2 tarafından Fillezilla klasör listesi alınamadı sorunu anlatılmaktadır. Bir çok hata ile karşılaşabileceğiniz bu sistemde en önemli hatalardan birinin çözümünü sizlere sunuyoruz. Ayrıca bir çok teknoloji konusunda da haber için bisi takipte kalınız.

Diğer Teknoloji Haberleri İçin Tıklayın Beni Instagram’dan Takip Edin

 

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca videoyu izlediğiniz zaman aklınızdaki soruları web sitemizin adını (insan dedikleri) yoruma bırakarak sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu