Müzik | Sokak Müziği

Fuat Ergin Kimdir – Şanışer ft. Susamam Şarkı Sözleri

Rap dünyasının tanınan isimlerinden Fuat en son Susamam etiketi ile Şanışer tarafından yayınlanan şarkıda 17 sanatçı arasında yer aldı. Fuat olarak bilinen ve soy ismi Ergin olan sanatçı Susamam adlı Ft. Şanışer klibinde yer aldı. Doğa Etiketi ile yer alan sanatçı izleyenleri adeta büyüledi. İlk okulu Berlinde okuyan sanatçı 1972 Almanya doğumludur. 1989 Berlin Duvarının yıkılmasına kadar Türkiye’de kaldı ve daha sonra oraya döndü.

Susamam Fuat ergin kimdir

Fuat Engin Yaş Kaç?

Rap sanatçısı 1972 doğumludur. İlk kuşak rap sanatçıları arasında yer alan ve Almanya ekolünden gelen bir tarzı yansıtmaktadır. İlk rap şarkısını 1992 yılında çıkardı ve Almanya’nın efsane isimleri ile birlikte bulundu röportajlar yaptı.


⇒ Susamam Şarkısı ve Şanışer Kimdir? Okumak İçin Tıkla


Fuat Ergin Ekşi Sözlük Yorumları

Ekşi sözlük en çok okunan platformlardan biridir. “bir elimde nargile öbür yanda q-base, manitanın akciğerlerine gümbeyyz” gibi harbi yaratıcı ve dile dolanan liriklerin sahibi, göt göbek bağlamış cüssesiyle canlı performansta nefes nefese kalsa da süper rap insanı, canayakın kişilik. underground türkçe rap camiasının en sevileni.” tarzı çok fazla yorum görebilirsiniz. En etkili ve eleştirel yorumları yapan Ekşi Sözlük yazarları Fuat Ergin ile ilgili sayfalarca yorum girmiştir. İşte o yorumlar: Ekşi yorumları

Fuat Ergin Susamam Şarkısı ve Sözleri

Fuat Ergin Şanışer tarafından organize edilen ve #susamam etiketi ile çıkan Şanışer’in kişisel YouTube kanalında yayınladığı isyan şarkısı ile yeniden gündeme geldi. 17 farklı sanatçının yer aldığı şarkıda intronun ardından hemen yer alan kişi Fuat oluyor. Doğa Etiketi ile şarkıda yerini alan sanatçı sevenlerini şaşırtmamış ve bir protest şarkı ile daha gündeme gelmiştir. Yukarıda sizler için bıraktığımız videoda Fuat’a ait olan bölümü dinleyebilirsiniz.

Cengiz Han zamanı akan nehirde

Elini yıkamanın bedeli ölümdü

Göç edip çürüdük

Çöp kusarak üç denize sıçan bi’ hale büründük

Egzoz gazı soluyan

Sağı solu belli olmayan

Mangala gitti maganda!

Orman yanar

Tabiatın gözleri kan ağlar

Kibir yaptı tavan

Fabrika bacası basar

Atom reaktörü, çöpü hasar

“Electro smoke” ile her an atakta

İnsan en büyük parazit

Gezegene bak lan!

Hayvan kadar olamadı beşer

Ortama uyamadı revize eden

Faturasını gelecek nesil öder

Kıyamet şur’da “mal” gibi izle!


⇒ Daha Fazla Youtuber ve Güncel Youtube Haberi İçin: Tıklayınız


Fuat Ergin Hep Yek – Omurga Şarkı Sözleri

Fuat’ın rap camiası tarafından en çok beğenilen şarkıları Hep Yek Filmi ve Omurga olmuştur. Bu müzikler ile büyük çıkış yapan sanatçı Hap Yek şarkıları ve Omurga şarkı sözleri ile de bir daha hayranlarını etkilemiştir.

Fuat Ergin Twitter ve Instagram Hesabı ve Youtube Kanalı

→ Instagram: tıkla
→ Twitter: tıkla
→ Youtube: tıkla

Masters Of Rap Nedir 

Masters of Rap adlı Dj Ergün tarafından sunulan bir program vardır. Ancak Fuat ile ilgili bahsedilen Masters of Rap konusu bu değildir. ROYALBUNKER adlı bir sanatçının Almanya’da çıkardığı bir albümde Fuat yer almıştır. Albüm’ün adı kısaca M.O.R olarak bilinir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı