Pandalina

Full Page Screen Capture Nedir, Nasıl Kurulur?

Full Page Screen Capture Nedir?

Full Page Screen Capture, Google Chrome da açık olan ve sizin seçtiğiniz bir sekmenin tam boy ekran görüntüsünü çeken bir Chrome eklentisidir. Bir site tanıtımı yapacaksınız ya da bir grafik resmi bulduğunuz ve o resmi tamamen almak istiyorsunuz. Biliyorsunuz ki bir ekran görüntüsü yakalarken sadece Tarayıcımıza sığan alanın resmini kaydedebiliriz. Ama Full Page Screen Capture sayesinde tam boy sayfa görüntüsü alabileceksiniz.

Full Page Screen Capture Nasıl Kurulur?

İlk olarak Google tararayıcımızı açıyoruz ve Full Page Screen Capture Chrome diye arama yapıyoruz ve çıkan sonuçlardan ilk sayfaya giriyoruz. Full Page Screen Capture eklentisinin sayfasına doğrudan gitmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.


Eklenti sayfasına girdikten sonra sağ üst kısımda bulunan “+CHROME’A EKLE” butonuna tıklıyoruz. Ardından ekranımıza gelen pencereden ise Uzantıyı ekle butonuna tıklıyoruz. Kurulum işlemleri bitene kadar biraz bekliyoruz.


Kurulum işlemi başarılı bir şekilde bittikten sonra Chrome tarayıcımızın sağ üst kısmına ikonu gelecektir. Kullanmak için ise; full ekran görüntüsünü almak istediğimiz bir sayfayı açıp sağ üst tarafta bulunan Fotoğraf makinesi ikonuna tıklayarak full ekran görüntüsünü alabiliriz.

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu