Pandalina

Google Analytics (Analiz) Nedir?

Google Analytics (Google Analiz), Google’ın, Web siteleri için hizmet verdiği analiz raporlama sistemidir. Google Analytics’i web sitenize eklediğinizde;

Saatlik, Günlük, Haftalık ve Yıllık olarak web site ziyaretçi raporlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Hatta sizin sitenize giren kullanıcılarının hangi şehirden web sitenize girdiğini, hangi anahtar kelimesini aratıpta sizin sitenizi bulduğunu, kaç dakika boyunca sizin sitenizde gezindiğini, sitenizde hangi makale ve sayfalarda gezdiğini anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. Bu raporlar sayesinde sizin sitenize giren kullanıcılar sitenizde ki hangi içerik ile ilgilendiğini, en çok hangi anahtar kelimeler kullanarak sitenizi bulduklarını öğrenerek siteniz için iyileştirmeler yapabilirsiniz.


Google Analytics’in en güzel raporlama özelliği ise; Sitenize bu zamana kadar kaç kişinin girdiği, en çok hangi sayfayı ziyaret ettiklerini, ziyaretçilerin toplam kaç dakika boyunca sitenizde vakit geçirdiğini görebilirsiniz. Ve her geçen gün Google Analytics, tüm raporların ortalama bilgisini size sunar.

Google Analytics’in size sunduğu bu analiz raporları sayesinde web sitenizde iyileştirmeler, güncellemeler yapabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız “Google Analytics (Analiz) Hesabı Nasıl Açılır?” isimli içeriğimizi inceleyerek Google Analytics hesabı nasıl açabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu