Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Harlem Shake Youtube’dan Kaldırıldı Mı ?

Youtube oldukça ilginç akımlara ev sahipliği yapmaktadır.İnsanlar ilgi çekebilmek adına pek çok farklı şey denemektedirler.Bunların bazılarının yüzüne bile bakılmazken bazıları hiç beklenmeyecek derecede tutan akımlara dönüşebiliyor.

Ayrıca attığınız şeyin mantıklı bir şey olması gerekmiyor.Sadece belirli bir kitleye kabul ettirmeniz oluşturduğunuz akımı bir salgın gibi yayacaktır.Kısaca açıklamak gerekirse önemli olan ne yaptığınız değil nasıl yaptığınızdır.Bunlara örnek vermek gerekirse GanGam Style adlı şarkı örnek gösterilebilir.

 

Çünkü yayınlandığı 2013 senesinden itibaren milyarlarca kişinin ilgi odağı olmuştu.Özellikle yapılan  parodiler bu şarkının daha fazla tanınmasında etkili olmuştur.Ama sizlere haberini yapacağım şarkı pek çok parodilere neden olarak  genç-yaşlı demeden pek çok kişiyi etkisi altına almıştır.

İsterseniz hemen haberimize göz atalım. DJ Baauer  olarak ta tanınan Harry Bauer Rodrigues 2012 yılında bir şarkı yayınlamıştı.Bu şarkının adı Harlem Shake idi. Şarkı yayınlanır yayınlanmaz Dünya  çapındaki  etkisi oldukça yüksek olan bir akıma sebep oldu. Asıl yükselmeyi Filthy Frank adlı komedyenin parodi videosu çekmesiyle yaşadı.İpin ucu o videodan sonra koptu.

Akımın asıl amacı amaçsız olmasıydı.Biraz saçma bir cümle oldu ama bence en doğru tanımı bu olabilir.Harlem Shake‘in ne olduğunu açıkladıktan sonra kesinlikle bana hak vereceksiniz.Öncelikle Harlem Shake adlı müziğin sakin olan ön kısmı çalmaya  başlar ve ortada bir kişi müziğe ayak uydurarak dans eder.Ardından müziğin hareketli kısmı başladığı anda herkes kopmaya başlar.

Zaten aşağı kısımda örnek video yayınlayacağım.Ama haberin asıl konusuna geçelim Harlem Shake Youtube’dan kaldırıldı. Harry Bauer Rodrigues Videonun Youtube‘dan kaldırılmasına gerekçe olarak ise telif haklarını gösterdi.Parodi videolardan alamadığı reklam gelirlerine sinirlenen Rodrigues videoyu siteden temelli olarak kaldırdı.

Umarız yazımızı beğenmişsiniz dir. Sizlerde merak ettiğiniz konuları ve yazı hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu