YoutubeR | Sosyal Medya

Hazreti Yasuo Yayıncılığını Bırakacağını Açıkladı

Türkiye twitch ortamında en çok bilinen isimlerinden olan Hazreti Yasuo yayıncılığı bırakacağını açıkladı. Türkiye twitch ortamında en çok bilinen isimlerinden olan Hazreti Yasuo askere gideceğini ve uzmanlığa kabul edilirse yayıncılığı bırakıp asker olacağını söyledi. Hazreti Yasuo yani gerçek ismiyle Mustafa Yavuz 26 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamada dört ay sonra askere gideceğini ve askerlikten sonra uzmanlığa başvuracağını ve eğer kabul edilirse yayıncılığı ve İnternet alemini bırakıp teşkilata askeriyeye atılmak istediğini söyledi. Bir süre önce de saçlarını kısa kestiren Mustafa Yavuz’un bu kararı alması hayranları ve fanları tarafından büyük şokla karşılandı.

hazreti yasuo

Twitch ve benzeri platformlardan oldukça iyi gelir elde eden ve sosyal medyada da oldukça tanınan Mustafa Yavuz’un daha zor bir iş olan askerliği seçmesi ise bazı kitleler tarafından ilginç karşılanırken bazı kitleler tarafından saygıyla karşılandı. Mustafa Yavuz bu işin çocukluk hayali olduğunu belirtti ve tamamen tercih meselesi olduğunu söyledi.
Bazı insanların yayınlarda ve sosyal medyada rahat bir kişilik olmasından dem vurarak sen yapamazsın askerlik ciddi bir iştir diyenlere de Mustafa Yavuz şu şekilde cevap verdi : ‘Yapamazsın, bu ciddiyetle ve bu küfürlerle mi diyenlere ithaf en ; youtube , twitch gibi platformlarda insanlar show yapar, benim de kitleme hitap şeklim bu. Elbette gerçek hayatta böyle değiliz. İyi bi diksiyonum, kuvvetli aile ilişkilerim ve iletişimim var.

Hala aile evimde yaşamamdan anlaşılabilir. Sosyal mecralardan bilip gerçek hayatta karşılaştığım bir çok kişi de şaşırır gördüğündeki davranışlarımda.’ şeklinde açıklama yapan Mustafa Yavuz kararında ciddi olduğunu vurguladı. Allah nasip ederse dediğimin arkasındayım diyen Mustafa Yavuz dört ay sonra askere gidecek ve altı ay boyunca askerde kalacak. Bu dönemde yayın yapamayacak ve video yükleyemeyecek olan Mustafa Yavuz altı ay sonunda uzmanlık başvurusunda kabul edilirse askerlik mesleğine devam edecek. 27 Ağustos tarihinde youtubede beş yüz on yedi bin aboneye sahip olan Mustafa Yavuz bu kitleyi nasıl arkasında bırakacak bilemiyoruz fakat hayallerinin peşinden koşuyor. Twitch platformunda ise beş yüz seksen sekiz bin takipçiye sahip olan Mustafa Yavuz oldukça iyi durumda.

Hazreti Yasuo Twitch Kanalı Hazreti Yasuo Youtube Kanalı

Hazreti Yasuo Kimdir Yaşı Boyu Kazancı ?

Mustafa Yavuz 1996 yılında İstanbul’da hayata merhaba demiştir. Youtube’da yaptığı yayınlar ve yayınladığı videolar ile tanınan Hazreti Yasuo, tamamen oyun delisidir. Hatta öyle durumdadır ki  kendisi için Twitch’in delisi yakıştırması yapılmıştır. Yapmış olduğu yayınlarda League of Legends, Outlast, CS:GO, ve Resident Evil gibi oyunlar oynamaktadır. Yayıncılık işini çok büyük bir tutku olarak gören Hazreti Yasuo, yayın kariyeri için eğitim almış olduğu Gelişim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü okumayı bırakmıştır. Hazreti Yasuo,  eğlenceli ve ilginç olarak adlandırabileceğimiz hareketleri ile ün kazanmıştır.Hazreti Yasuo yaptığı bir açıklamada ve yayınında açıkladığına göre, ayda genellikle 10-15 bin TL civarında kazanıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu