Pandalina

Instagram Birden Fazla Hesap ile Nasıl Kullanılır?

Hepimiz bir kişisel instagram hesabı mutlaka var. Birden fazla Instagram hesabı kullanmak isteyeceğiniz pek çok sebep var. Örnek olarak kurumsal olarak bir Instagram hesabına ihtiyacınız varsa tek bir cihazınız ile 2 Instagram hesabını ekstra bir program ya da uygulama kurmaksızın kullanabileceksiniz. Sadece kurumsal hesabınızın olması şart değil, başka bir Instagram hesabı oluşturarak başkalarının profilini takip edebilirsiniz. Binevi gönül rahatlığı ile birilerini stalklayabilirsiniz. Eskiden Instagramda böyle bir özellik yoktu. Eski Instagram’da sadece 1 tane hesap kullanabiliyorduk. Eğer 1’den hesabımız var ise sürekli varolan oturumu kapatarak, farklı hesabımız ile oturum açmak zorunda kalıyorduk. Geçtiğimiz aylarda bu güzel güncellemeyi getiren Instagram, birden fazla hesap kullanan kullanıcılarının bir nebze olsun mutlu etti. Çünkü günümüzde hem kişisel, hem kurumsal, hemde farklı bir isimle Instagram kullanan kullanıcılar çok fazla. Bizde sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde birden fazla hesap ile Instagram’ı nasıl kullanacağınızı inceleyeceğiz. (Görseller ingilizce instagram ile anlatılmıştır. Türkçe bilgilendirmeler, görsellerin üzerindedir.)

İlk olarak varolan instagram hesabımıza giriş yaptıktan sonra profilimize giriyoruz.


Instagram hesabımıza giriş yaptıktan ardından profilimize girdikten sonra hemen sağ üst kısımda bulunan “Seçenekler” simgesine dokunuyoruz.


Seçenekler sayfasını açtıktan sonra en alt kısımda bulunan “Hesap Ekle”ye dokunuyoruz.


Hesap Ekle dediğimizde bizleri Instagram yeni hesap girişi yapmamız için “Giriş veya Kayıt Ol” ekranına yönlendirecektir. Bu ekrandan eğer daha önceden varolan ikincil bir instagram hesabımız var ise onunla giriş yapıyoruz. Eğer varolan ikincil bir instagram hesabımız yok ise yeni bir instagram hesabı oluşturabiliriz. Yeni instagram hesabımızın kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapıyoruz.


Hesaplar Arasında Nasıl Geçiş Yapılır?

İkincil olarak giriş yaptığımız instagram hesabımız ile birincil instagram hesabımız arasında ki geçişi nasıl yapacağız? İki instagram hesapları arasında geçiş yapmak için ilk önce şuan da telefonumuzda açık olan instagram hesabımızın profiline giriyoruz ve ardından yukarı kısımda bulunan instagram kullanıcı adımızın üzerine dokunuyoruz.


Instagram Kullanıcı adımızın üzerine dokunduğumuzda cihazımızda kurulu olan instagram uygulamasında şuanda açık olan tüm instagram hesapları görünecektir. Açılan pencereden geçiş yapmak istediğimiz hesabın üzerine dokunarak, hesaplar arası geçiş yapabiliriz.


Instagram’da sizi rahatsız eden biri ya da hoşlanmadığınız biri sizinle instagram üzerinden iletişime geçmesini ve fotoğraflarınızı görmesini istemiyorsanız Instagramdan engellemek ister misiniz? Sizler için hazırladığımız “Instagram’da Birisi Nasıl Engellenir?” isimli içeriğimizi buraya tıklayarak inceleyebilir ve bu sayede instagram’da birilerini nasıl engelleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu