Instagram

Instagram’ın Göz Dolduran Güzeli: Özlemce

Geleceğin fenomenleri arasında yerini alacak olan bir instagram güzelini yazdık bu hafta: @_ozlemce__

Biyografisinde de belirttiği üzere kendisinin “Visual Arts Teacher ?” yani görsel sanatlar öğretmeni olduğunu anlaşılmaktadır. İlgi alanlarını ve önem verdiği konuları ise üç kelime ile özetlemiştir: (Eat? Pray?? Love ❣️) Yemek, dua et ve sevgi. İstanbul’da yaşamını sürdüren ve öğretim hayatının ise Marmara Üniversitesinde geçtiği bilinmektedir.
instagram fenomeni özlemce

@_ozlemce__ instagram hesabının sahibi olan Özlem’i “instagram’in tarz kadınları” yazı dizisinin ilk yükselen yıldızı olarak belirledik. Bu yazı dizisinde geleceğin instagram ünlüsü olacağını tahmin ettiğimiz hem tarzı ile hem güzelliği ile göz dolduran kişilerine yer vereceğiz. Ayrıca instagram sayfa düzeni de bu anlamda bizim için üçüncü kriter olarak belirlenmiştir. Şu ana kadar (17 Aralık 2019) 518 gönderisi ve 7.240 takipçisi olan Özlem’in takip ettiği kişi sayısı 1.040’tır.

Öne çıkarılan hikayeleri ise kullanışlı bir şekilde kategorize etmiştir. İstanbul fotoğraflarından başlayarak ve en iyi anlarını öne çıkararak hikayelerini sıralamıştır. Ardından ise gezdiği şehirler başta olmak üzere tiyatro ve kahve gibi hobilerini sıralamıştır.


Instagram’da Tarz Kadınları Keşfet: Keşfetmek İçin Tıkla


özlem instagram hesabı

Sayfa düzeni ve renk konsepti ile adeta göz doldurmaktadır. Sıralı bir düzene göre paylaşım yapmaktadır. Bir fotoğrafını kendi profil çekimlerinden bir fotoğrafını ise yaşamından karelerden paylaşmaktadır. Özellikle paylaşımlarını de profil açıklamasında belirttiği üç unsur üzerine yapmaktadır. Hani derler ya “yediğin içtiğin senin olsun bize gezdiğini gördüğünü anlar” diye 🙂 Özlem gezdiği yerleri başarılı bir şekilde resmetmiştir. Bu süreçte de bir gurme edası ile menüleri de sunmaktadır. Ancak bunu yaparken takipçilerini sıkmamaktadır. Tasarıma önem veren instagram fenomen adayı porteleri dışındaki fotoğraflarda gayet başarılı bir tasarım sergilemiştir.

Kendisini keşfettiğimiz @tarzbayanlar instagram hesabında da en dikkat çekici profile sahip kişilerden birisidir. Bir çok yüksek takipçili sayfa sahibine nazaran dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Beyaz ve açık renkleri kırmızı ve turuncu tonları sayfasında kullanmayı çok seven ve bunu başarılı bir şekilde sergileyen influencer modayı da yakından takip etmektedir.

başarılı instagram sayfası

Sayfa konsepti minimalist bir yapıya sahiptir. Modern bir görünümün yanında geleneksel tasarımları ve renkleri de içerisinde barındırmaktadır. Doğa ve doğallık ile iç içe olmayı sevdiği sayfasından anlaşılmaktadır. Yaptığı çekimler ise ciddi bir emeğin ürünüdür. Renk uyumu, pozitif enerjisi, doğallığı ve sade makyajı da ön plana çıkan özelliklerindendir.


Özlem’in instagram hesabı: https://www.instagram.com/_ozlemce__/


Sayfa sahibi ile iletişime geçtiğimiz durumda biyografisini buraya ekleyeceğiz. Sizin de önereceğiniz ve işte bunlar “tarz kadın” dediğiniz kişiler var ise yorum kısmında önerebilirsiniz.Özlem Ceylan Kimdir | Yaşı | Boyu | Kilosu Kaç?

 

Kendi Dilinden


1986 Bandırma doğumluyum.. Bandırma’da doğup büyüdükten sonra üniversiteyi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi resim öğretmenliği bölümünde okudum.. Mezun olduktan sonra, iki yıl özel bir kolejde çalıştım ve Ağrı’ya atandım.. İki yıl orada kaldım.. Çok zor bir deneyimdi, ama hayatın ne kadar güzel olduğunu da o yıllarda anladım.. Hiçbir imkanı olmayan insanların, yine hiçbir imkanı olmayan çocuklarına resim eğitimi verdim.. Sergi bile açtım.. Oradaki çocukların gözlerindeki sevgi ve ilgiyi çoğu zaman özlüyorum..

Ağrı’da olduğum süre içinde, yüksek lisansa hazırlandım ve Marmara Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği bölümünü kazandım ve buradan mezun oldum.. Yüksek lisansla birlikte, İstanbul’un Beşiktaş semtine atandım.. Halen Beşiktaş’ın köklü bir Anadolu Lisesi’nde görsel sanatlar öğretmenliği yapmaktayım.. Tek amacım; son yıllarda zorlu bir sınav sürecine hazırlanan öğrencilerime sanatı sevdirmek.. Bunun dışında; İstanbul’a geldiğimde fotoğraf kursuna yazıldım ve çok sevdiğim fotoğrafı hiç bırakmadım.. Kamera arkasında olmak kadar kamera önünde olmayı da seviyorum.. Çektiğim ve çektirdiğim fotoğrafları İnstagram hesabımda paylaşıyorum.. İnstagram sayfamda “Eat, pray, love” yazıyor.. Bu, benim en sevdiğim kitap ve filmin ismi aslında.. Bu üç kelime de benim için hayatı özetliyor.. “Ye, dua et ve sev..” Bence çok anlamlı.. 

Takipçilerimin merak ettiği bir soruyu yanıtlamak istiyorum öncelikle. Boyum 1.65 kilom ise 50. İnstagram sayfama gelince, sayfam beyaz ağırlıklı.. Sayfa düzeni bence instagram kullanıcıları için çok önemli.. Çünkü insanlar profilinizi incelerken sayfanızı bir bütün halinde gördüklerinde, sayfanız insanların gözüne daha hoş ve bir bütün olarak görünüyor.. Fotoğraflarımı çektirirken, önceden mekan seçimi yapıyor ve mekana göre de kıyafetlerimi ayarlıyorum.. Gerekirse oraya uygun kıyafet alıyorum.. Kolay olmuyor yani sayfada bir uyum yakalamak:) Fotoğraflarımla instagramda olmaya devam edeceğim.. Sevgiyle kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu