Cinsellik

Kadınları Cinsellikten Soğutan Hatalar

Eşler arasındaki bazı sorunların iletişimin kesilmesine neden olduğu gibi, cinsel soğukluğunda en temel nedeni olduğu bilinmektedir. Bu nedenle uzmanlar eşlerin arasındaki sorunları, konuşup iyi bir iletişim kurarak çözmelerini tavsiye etmektedirler. Kadınları cinsellikten soğutan hatalar başlıklı bu yazımızda, uzmanlardan derlediğimiz görüşlere yer verdik.

Kadınları Cinsellikten Soğutan Hatalar

 

Bakımsızlık 

 

Erkeğin bakımsız olması, kadınların cinsellikten soğumasının en temel nedenleri arasında gösterilmektedir. Özellikle sigara ve alkol tüketimini daha fazla yapan erkeklerin, bu ürünlerin kokusu sebebiyle kadınların uzaklaşmasına neden olduğu bilinmektedir. 

Elbette ki sigara ve aşırı alkol kullanımı, sadece koku ile sınırlı kalmayıp aile içerisinde farklı sorunların da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. 

Baskıcı erkekler

 

Erkeklerin aşırı baskıcı olması, kadınların sadece cinsellikten değil aynı zamanda erkekle iletişim kurmaktan daha uzak kalmasına neden olmaktadır. Maalesef ki bizim toplumumuzda ataerkil bir yapı hakim olduğu için, erkeklerin baskıcı tavırları kadınlar üzerinde hissedilir derecelere ulaşmaktadır.

Aşırı kıskançlık

 

Kadınların cinsellikten soğutan hatalar arasında, erkeğin tahammül edilemeyecek derecede kıskanç olması da ayrı bir yer tutmaktadır. Bazen ucu güvensizliğe kadar dayanan aşırı kıskançlık, bu seviyeye ulaştıktan sonra kadınlar için dayanılmaz bir hal almaktadır.

İlgisizlik

 

Yine maalesef ki diyerek belirte bileceğimiz erkek kadın ilişkileri arasındaki önemli problemlerden biri de, özellikle erkeğin kadına karşı ilgisizliği olarak görülmektedir. Flört döneminde ilgi konusunda hiçbir sorun yokken, özellikle evliliğin ardından mevcut ilginin kaybolması kadında önemli hayal kırıklığı oluşturmaktadır.

Aceleci davranmak

 

Kadınları cinsellikten soğutan hatalar arasında, erkeğin cinsellik konusunda aceleci yaklaşımı yine ilk sıralarda yer almaktadır. Doğal olarak bir ilişkinin, öncelikle iletişim üzerine kurulması gerekir. İyi bir iletişim sağlanmadan erkeğin sadece cinselliği düşünmesi kadınları cinsellikten soğutmakta ve aynı zamanda, normal iletişimi de engellemektedir.

Bencillik yapmak

 

Her insanın aslında bir yerden sonra, biraz bencildir. Ancak bunun abartıya kaçması kadınları ilişkiden ve iletişim kurmaktan uzak tutmaktadır.

Kadınları cinsellikten soğutan hatalar bunlara benzer birçok madde şeklinde sıralanabilir olsa da, en önemli olanlara listemizde yer verdik. Bu hatalar, geçmişten günümüze kadar uzmanlar tarafından bahsedilen sorunları kapsamaktadır. Uzmanlar bir ilişkinin sağlıklı bir şekilde yürümesi için, iyi ya da kötü günde dahi olsa iletişimin eşler arasında kesilmemesi gerektiğine dair vurgu yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı