Anasayfa / Pandalina / Link Nasıl Kısaltılır? Goo.gl Nedir, Nasıl Kullanılır?

Link Nasıl Kısaltılır? Goo.gl Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bir arkadaşımıza, tanıdığımızı veyahutta bir hesabımızda bir sitenin, bir bağlantının linkini paylaşacağız. Fakat link epey uzun ve çok yer kaplıyor. Doğal olarak uzun linkler hiç bir zaman sevilmez. Hem çirkin bir görüntü hemde güvensizlik gösteren bir durumdur. Goo.gl sayesinde artık o uzun çirkin ve güvensiz görünen bağlantılardan kurtulacaksınız.

Goo.gl Nedir?

Goog.gl, Google’nin ücretsiz lik kısaltma servisidir. Tamamen ücretsiz olan bu link kısaltma sistemi ile genel olarak kısalttığınız linklerin analizlerine bakabilir, o linklere kimler girmiş, kimler tıklamış nasıl bir dönüş aldığınız konusunda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Goo.gl Nasıl Kullanılır?

İlk olarak Goo.gl kullanabilmemiz için bir Google yani Gmail hesabımıza ihtiyacımız var. Eğer hâlen bir Gmail hesabınız yok ise hemen; Gmail Hesabı Nasıl Açılır? isimli konumuzu buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.


Gmail hesabımız ile Google üzerinde Oturum açtıktan sonra Goo.gl adresine gidiyoruz. Doğrudan Goo.gl adresine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Aşağıda ki görsel Goo.gl site görünüme aittir.


Goo.gl adresine girdikten sonra üst kısımda bizden kısaltmak istediğimiz linki girmemiz isteniyor. Kutucuğa kısaltmak istediğimizi linki yazdığımız da aşağıda ki görselde ki gibi bir kısaltılan Goo.gl linki gösterilecektir. Bu kısalttığımız URL’yi artık gönül rahatlığı ile her yerde paylaşabiliriz.

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

Hakkında pandalina

Gözat

50 Ücretsiz Responsive HTML5 Temaları

Web tasarım sürecinizi hızlandırmak için hızlı ve kolay bir düzenleme yöntemi mi arıyorsunuz? Eh, doğru yere …

4 Yorum

  1. bende diyordum goo.gl ne diye virüs sanıyordum ama link kısaltmaymış bilgilendirme için teşekkürler

  2. goo.gl link kısaltığımızda kaç kişinin baktığına ve hangi ülkeden baktığını ögrenebiliyormuyuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir