Bebek | Çocuk | OyuncakBlog

Niloya Youtube Kanalı | Çizgi Film | Oyuncak

Niloya Youtube kanalı hakkında bilgiler - yapım ekibi - çizgi film - şarkıları - hesapları nelerdir?

Niloya çizgi filmi çocukları eğlendiren ve çocukları eğlendirirken öğreten bir animasyon dizisidir. Niloya TV’de yayınlanmasının yanında Youtube kanalında da yayınlanmaktadır. Youtube kanalı hakkında bilgiler, en çok izlenen bölümleri, yapım ekibi hakkında bilgiler, resmi hesapları gibi merak ettiğiniz tüm başlıklara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Diğer Youtube Kanalları Hakkında Yazıları Okumak İçin Tıklayınız

Niloya Çizgi Filmi Nedir – Yapım Ekibinde Kimler Vardır – Ne Zaman Yayınlanmaya Başlamıştır?

Niloya küçük yaş grubuna hitap eden Türk animasyon dizisidir. Niloya çok renkli bir kişiliğe sahiptir. Her gün yeni bir şey öğrenen, doğayı çok seven arkadaş canlısı küçük bir kız çocuğudur. Annesi, babası, abisi Murat, ninesi ve dedesiyle birlikte yaşamaktadır. Tospik adında bir kaplumbağası vardır ve Niloya’nın dostlarından birisidir. Mine, Elif, Mete ve Tospik Niloya’nın dostlarıdır.

Niloya macera dolu hikayeleriyle çocukların ilgisini çekmektedir. Pedagog ve eğitim uzmanlarının denetiminde senaryosu yazılan çizgi filmin senaryo yapımcısı Arzu Demirel Birinci’dir. Çocukların severek dinlediği şarkılarının bestecisi Merve Ihlamur’dur. Niloya’nın yönetmenliğini ise Metin Çam yapmaktadır.

Öncelikle Yumurcak TV’de yayınlanmaya başlayan Niloya daha sonra TRT çocuk ve Minika Çocuk’da yayınlanmıştır. 2009 yılında yayınlanmaya başlamıştır ve günümüzde yeni bölümleri yayınlanmaya devam etmektedir.

Niloya Youtube Kanalı – Abone Sayısı Kaçtır – Ne Zaman Kuruldu – İçerikleri Nelerdir?

Eğlenceli ve renkli maceralarıyla kendini sevdiren Niloya’nın bölümlerinin paylaşıldığı bir Youtube kanalı vardır. Kanal 6 Kasım 2013 tarihinde açılmıştır. 2013’ten bugüne kadar sürekli büyüme ve ilerleme kaydeden kanalın 4.24 milyon abonesi vardır.

Niloya’nın Youtube kanalında çizgi filmin tüm bölümleri bulunmaktadır. Bölümlerin uzunluğu kısa olduğu için bölümleri birleştirerek uzun videolar yapmaktadırlar. Aynı zamanda çocukların dinlerken keyif aldığı şarkıları da izleyicilerine sunmaktadırlar. Niloya’nın hikayelerinin anlatıldığı bir oynatma listesi de vardır. Burada çocuklara Niloya’nın kitap halinde hikayeleri anlatılmaktadır.

Niloya küçük izleyici kitlesini oyunlarıyla eğlendirirken aynı zamanda eğitmektedir. Kendisi öğrenirken izleyicilerine de öğreten Niloya’nın hayatı öğreten içerikleri vardır. Çocuklara önemli değerleri, sağlıklı gıdaları, nelerin zararlı olduğunu, doğru davranışları, arkadaşlarıyla nasıl iletişim kurması gerektiğini öğretmektedir. Bunlar gibi daha birçok başlık yazabiliriz. Maceralarının içine sakladığı bu eğitimi açıkça vermemektedir.

Niloya’nın Youtube İzlenme Sayıları Kaçtır – En Çok İzlenen Bölümleri Nelerdir?

Niloya’nın macera dolu dünyası ve renkli kişiliği çocuklar tarafından çok sevilmekte ve izlenmektedir. Teknoloji çağında yaşadığımız bugünlerde küçük çocukların bile Youtube’dan bir şeyler izleyebildiğini söyleyebiliriz. Niloya’nın Youtube izlenme sayıları da bu yüzden oldukça iyidir. İşte Niloya’nın izlenme sayıları:

  • Toplam izlenme sayısı: 3.4 milyardır.
  • Genel izlenme sayısı: 700 bin ile 4 milyon arasında değişmektedir.
  • En çok izlenen bölümü: Ramazan bayramımız kutlu olsun başlıklı videodur. 91 milyon izlenmesi vardır. Niloya ve Mete’nin kendilerine şeker kalmayacağını düşünerek tüm gün şeker topladıkları macera dolu bir bölümdür. En çok izlenen bölümü için tıklayınız.
  • En çok izlenen diğer bölümü: 84 milyon izlenmesi vardır. Niloya’nın çok şeker yiyerek dişini ağrıttığı bir bölümdür. Videonun başlığı ise ‘çok şeker yedim’dir.

Niloya’nın Şarkıları – Hikayeleri – En Sevilen Birleştirilmiş Bölümleri Nelerdir?

Niloya çizgi filmini seven çocuklar ayrıca şarkılarını da çok sevmektedir. Eğlenceli ve hareketli şarkılar bölümleri güzelleştirmekte ve çocuklara hitap etmektedir. Karınca saygısı, kemençe, hangi renk, Karadeniz’de bir gibi şarkıları bulunan Niloya’nın özellikle Tospik için söylediği şarkı çok kez dinlenmiştir. 12 milyon görüntülenmesi olan şarkıyı Niloya Tospik’in yeni bir arkadaş bulması sonucunda söylemiştir.

Niloya’nın anlatılan hikayeleri görsellerin de bulunduğu bir kitaptan okunmaktadır. Farklı içerikte hikayelerin bulunduğu ve biri tarafından anlatıldığı bu Youtube videolarını çocuklar oldukça sevmektedir. Kanalda civciv annesi, sahur, iftar, barış gibi hikaye kitapları anlatılmaktadır. Kısa olan bölümleri birleştirerek uzun hale getiren kanalın bu video içerikleri 1 saate kadar sürmektedir. En fazla izlenen birleştirilmiş bölümler videosu 82 milyon izlenme almıştır. 66. bölümden 78. bölüme kadar tüm bölümlerin olduğu bir video içeriğidir.

Niloya Oyuncakları – Resmi Hesapları Nelerdir – Youtube’dan Ne Kadar Kazanıyor?

Günümüzdeki çocukların en çok ilgisini çeken oyuncaklar izledikleri çizgi filmlere ait oyuncaklar oluyor. Çizgi film karakterlerinin oyuncak halleri çocukların oldukça ilgisini çekiyor. Niloya’nın oyuncakları da çocuklar tarafından çokça seviliyor ve ilgi görüyor. Niloya ve çizgi film karakterlerinin oyuncaklarını birçok oyuncak mağazasından alabilirsiniz.

Niloya’nın YouTube kanalı oldukça ilgi görmekte ve izlenmektedir. Abone sayısı da oldukça iyi olan kanala bu izlenmeler ve aboneler belli bir kazanç getirmektedir. Gittikçe izlenmesi ve abone sayısı artan kanalın kazancı Socialblade verilerine göre şöyledir:

  • Aylık kazancı: 16 bin dolar ile 264 bin dolar arasında değişmektedir. (Yani 136 bin TL ile 2.2 milyon TL arasında değişmektedir.)
  • Yıllık kazancı: 198 bin dolar ile 3.2 milyon dolar arasında değişmektedir. (Yani 1.6 milyon TL ile 27.2 milyon TL arasında değişmektedir.)

Niloya’nın resmi hesapları:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu