Müzik | Sokak Müziği

Oktay Gürtürk Hiçbir Kimse Adlı Tekli Çalışmasını Yayınladı

Oktay Gürtürk kısa bir süre önce “ Hiçbir Kimse “ adlı şarkısını dinleyicilerinin beğenisine sundu. Şarkının kısa sürede tıklanma miktarının artması dinleyicilerin sanatçıya tam not verdikleri anlamına gelmektedir. Peki, Okay Gürtürk kimdir, nerelidir ve nerede yaşar?

Oktay Gürtürk Kimdir?

Çıkardığı video klipler ile sosyal medyada kendinden söz ettirmeyi başaran Oktay Gürtürk ’ün doğum tarihi hakkında bir bilgi bulunmazken Tunceli’nin Çemişgezen ilçesinde dünyaya gözünü açmıştır. Sanatçının çocukluk yılları Elâzığ ilinde geçmiştir. Küçük yaşlardan bu yana müzik ile ilgilendiğini söyleyen Oktay Gürtürk, 30 yıla dayanan bir müzik geçmişi olduğunu belirtmektedir.

Okan Canbolat Haberimize Buradan Ulaşabilirsiniz..

Müzikle Nasıl Tanıştı

Oktay Gürtürk’ün profesyonel olarak müzik hayatına başlaması 1988 yılına rastlar. İlk sahne deneyimini Ankara’dayaşamıştır. Ankara’da birçok mekânda sahneye çıkan sanatçı daha sonra müzik yaşantısına İstanbul’da devam etmeye karar verdi. Ankara sahnesinin ve müzik dinleyicisinin oldukça farklı olduğunu belirten Oktay Gürtürk, Ankara müzikseverlerinin gerçekte müziğe ve sanata büyük önem verdiklerini söylemektedir. İstanbul müzik ortamından tamamen farklıdır. 2000 yılında ilk albümünü çıkartan Oktay Gürtürk’ün tanınmasını sağlayan “ Yiğit Yaralı Olur “ şarkısını 2007 yılında müzikseverlerin dinletisine sunmuştur. Daha sonra söylediği “ Baboş “ türküsü oldukça büyük bir hayran kitlesinin doğmasına neden oldu. Hatta bu türkü duyulunca ilk akla gelen isim oldu.

Çıkardığı albümler arasında 200 yılında “ Yoksun “ , 2007 yılında ona zirve yolunu açan “ Yiğit Yaralı Olur “, 2015 yılında “ Aşk Çiçeğim “ single çalışması sanatçıyı yukarılara taşımıştır. Futbol ile de yakından ilgilenen sanatçı Galatasaray ve Elazığspor taraftarı olarak bilinmektedir. Bugünlerde de çıkardığı yeni video klip ile oldukça beğeni toplayan Oktay Gürtürk yine dinleyicilerinden tam not aldı. Şarkılarını hasretle ve merakla bekleyen dinleyicileri bu şarkı ile hasretlerini dindirdiler.

Türkiye Youtube ve Youtuber Haberleri insan dedikleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu