Pandalina

Safari’de Geçmiş Nasıl Silinir?

iPod, iPad veya iPhone cihazınız ile Safari uygulamasını kullandığınız ve safari tarayıcısını kullanarak aramalar yaptığınız bir kaç siteye giriş yaptınız. Fakat giriş yaptığınız siteleri ve safari ile yaptığınız arama kelimeleri bir başkasının görmesini istemiyor musunuz? Sizler için hazırladığımız bu içeriğimiz sayesinde Safari tarayıcınız ile yaptığınız arama ve girdiğiniz siteleri Safari Tarayıcı geçmişinden nasıl silebileceğinizi inceleyeceğiz.

İlk olarak “Safari” uygulamamızı açıyoruz.


Safari uygulamamızı açtıktan sonra sağ alt köşede bulunan “defter” ikonuna tıklıyoruz. Defter ikonuna tıkladığımız bizleri doğrudan “Yer İmleri” bölümü karşılayacak.


Şimdi ise en üst sağ köşede bulunan “saat” ikonuna dokunuyoruz. Saat ikonuna yani Tarihçe bölümüne dokunduktan sonra sağ en alt köşede bulunan “Sil” yazısına dokunuyoruz ve ekranımızda ufak bir pencere açılacak. Bu pencereden Safari tarayıcımızın geçmişini;

Son 1 Saat, Bugün, Bugün ve dün veya Tüm zamanlar olarak seçerek silebiliriz. (Anlatımda “Tüm zamanlar” seçeneği seçilmiştir.)


Ve buda son hâli. Safari tarayıcımızda  yaptığımız tüm arama geçmişini ve girdiğimiz tüm siteleri başarılı bir şekilde sildik. Artık kimse bizim hangi siteleri ziyaret ettiğimizi, hangi kişisel bilgilerimizi girdiğimizi veya hangi kelimeleri arattığımızı göremeyecek.


Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı