Spor | Futbol | Basketbol

Şampiyonluk Sayısı Ortalığı Karıştırdı

Derin Futbol spor programında karşı karşıya gelen iki ünlü futbolcu arasında gerilimli anlar yaşandı. Gündemde ki değişik spor konularının masaya yatırılıp tartışıldığı bir program olan Derin Futbol gerilimli anlara sahne oldu. Bu gerilime sebep olan kişilerden biri olan Ümit Karan kimdir? Ne iş yapar? Nerede yaşar?

Ümit Karan Kimdir?

“ Survivor 2018 All Star “ yarışmasına katılan eski futbolcu, 1976 1 Ekiminde Almanya’nın Berlin kentinde dünyaya gelmiştir. Futbol hayatına Berlin’in Kreuzberg şehrinde Hertha Yehlendorf, Rather SV amatör takımlarında başladı.18 yaşına gelinceye kadar Berlin şehrinde yaşadı.1995 – 1996 sezonunda Türkiyemspor Berlin takımında yer aldı. Bu takımdan da Gençlerbirliği’ne transfer oldu.2001 yılına kadar bu takımda top koşturdu. Daha sonra Galatasaray’dan gelen teklifi kabul etti. Yalnız Galatasaray takımında beklenilen başarıyı gösteremedi. Teknik direktör Georghe Hagi ile bazı anlaşmazlıklar yaşaması başka takım aramaya yol açtı.

Güçlü Soydemir Haberimize Buradan Ulaşabilirsiniz..

Türkiye’de Kalmaya Karar Verdi

İki alman takımı ile anlaşmak için masaya oturmuşken Ankaraspor ile anlaştı.2005 yılına kadar Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor için top koşturdu.2005 – 2006 sezonunda tekrar Galatasaray’a dönüş yaptı ve burada başarılı bir futbol sergiledi.2009 – 2010 sezonunda Eskişehirspor’a bedelsiz transfer oldu.2011 – 2012 sezonu itibariyle Eskişehirspor’un sportif direktörlük görevini yapmaya başlamıştır.

2011 yılında “ Şike Yapmak “ ve “ Teşvik Primi Vermek “ suçlamalarından dolayı gözaltına alınmıştır. Çıkarıldığı mahkeme tarafından suçlu bulunan ünlü futbolcu, 5,5 ay Metris Cezaevinde tutuklu kalmıştır. Daha sonra bu konu ile ilgili yasada yapılan değişiklik ile serbest kalmıştır. Bunun yanında 2 yıl boyunca müsabakalara katılmama cezası almıştır.

2013 yılında Panama’da Acun Ilıcalı tarafından sunulan “ 3. Sezon Survivor Ünlüler – Gönüllüler “ yarışmasında gönüllüler takımında yer almıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu