Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Samsun’da yangın çıktı – Şimdi de Samsun Yanıyor

Samsun'da yangın çıktı. Türkiye'de çıkan yangınlara Recep Tayyip Erdoğan ne dedi? Hepsi makalemizde.

Türkiye’de çıkan yangın sebebi ile birçok şehir zarar uğraşmıştı. Şimdi de Samsun’da yangın çıktı. Türkiye’nin ilk olarak Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan ardından ise birçok şehirde çıkan yangınlardan sonra şimdi de Samsunda yangın çıkmıştır. Türkiye’de çıkan yangınlar sonucu birçok insan zarar görmüştür. Türkiye’de 28 Temmuz’da ilk öncelikle Antalya şehrinin Manavgat ilçesinde başlayan ve hemen ardından eş zamanlı olarak 26 farklı şehirde çıkan yangınlar ile mücadele daha daha devam etmektedir.

Samsunda yangın alarmı
samsunda-yangın-alarmı

Çıkan Yangınlar Sonucu Ölen Var Mı?

Antalya’nın  Manavgat ilçesinde beş, Muğla şehrinin Marmaris ilçesinde ise bir kişi malesef ki yaşamını yitirmiştir. Türkiye’de çıkan çıkan bu yangınlar sonucu ne yazık ki binlerce hayvan telef olmuştur ayrıca orman ve tarım bölgeleri ile bu bölgedeki sera alanları da yanıp küle dönüşmüştür. Türkiye’de çıkan yangınlar sonucu çıkan alevlerin tehdit ettiği, hakimiyeti altına aldığı bütün köy ve diğer yerleşim yerleri hemen tahliye edilmiştir.

samsunda yangın mı var
samsunda yangın mı var

Berkcan Güven 1 Yıllık Sevgilisi İle Ayrıldı. İkiliden ayrılıklarına karşı açıklama geldi. Haberin detayları için tıklayınız:


Güzel şehrimiz Samsun yanıyor. Samsun’da yangın çıktı ancak bu olayın öncesinde Tarım ve Orman Bakanı olan Bekir Pakdemirli açıkladı: 28-31 Temmuz tarihleri mevcutunda 26 ilde eş zamanlı çıkan toplamda 98 yangının 81 çıkan yangını kontrol altına alındığını ve üstelik 10 yangının da hala aktif olarak devam ettiğini açıklamıştır. Fakat bu açıklamadan hemen sonra Bodrum ve Samandağ gibi yerleşim alanlarında tekrardan yeni yangınlar çıkmıştır.

Türkiye’de Çıkan Yangınlar İçin Türkiye’ye Hangi Ülkeler Yardım Etti?

Türkiye’de yaşanan bu acı yangın felaket sonucu birçok ülke Türkiye’ye dayanışma ve taziye mesajları gönderdi. Türkiye çıkan bu yangınlar için yeterli uçakları bulunmadığı için Rusya’dan para karşılığında uçak kiralamıştır. Samsun resmen yanıyor. Kontrol altına alınıp alınmadığı hakkında henüz bir bilgi gelmedi.


Burak Güngör Twitter’dan Tepki Tweetleri Yağdırdı. Haberin devamı için tıklayınız:


Cumhurbaşkanı’nın İşte O Beklenen Açıklaması

Antalya Olmak Üzere Marmaris’e geçen Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan burada yaptığı konuşmada şu ifadelerini kullanmıştır:

  • Orman yangınlarında terör şüphesi vardır. Ancak eğerki böyle bir bilgi tespit edersek aslında şimdiden bazı emarelere ulaşıldı, sonu her nereye giderse gitsin takip edecek, gereğini yapacağız.
  • “Yanan her karış karış orman toprağını çok daha fazlasıyla yeniden fidanlarla donatılacak. Türkiyemize orman varlığını, varlığımıza tekrar kazandıracağız.”
  • “Mevcut olan uçak sayımızı farklı ülkelerden desteklerle uçak sayımızı artırdık. En başta Rusya bulunmak üzere İran ve Ukrayna’dan gelenlerle yangın söndürme uçaklarımızın mevcut sayısı 16’ya kadar ulaşmıştır. Rusya’dan para karşılığında uçak kiraladık.
  • “Toplamda 45 helikopterimiz noktasal söndürmeyi gerçekleştirmektedir. Toplam olarak 9 insansız hava aracımız ile etkili bir şekilde sahadayız.”
Recep Tayyip Erdoğan daha sonra ise orada bulunan vatandaşlara otobüsün üzerinden çay dağıtmıştır. 
Bu ve bunun gibi bir çok YouTube ve daha fazla bilgilere @www.insandedikleri.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu