Bebek | Çocuk | Oyuncak

Sevimli Dostlar Youtube Kanalı Nedir – Karakterlerin İsimleri – Şarkılar

Sevimli Dostlar Nedir - Karakterlerin İsimleri Nelerdir - Şarkıları Nelerdir - Youtube Kanalı Hakkında Bilgi

Sevimli Dostlar nedir – Youtube kanalı içerikleri nelerdir – en sevilen şarkıları hangileridir – karakterlerin isimleri nelerdir? gibi birçok merak ettiğiniz sorunun cevabını makalemizden bulabilirsiniz. Sevimli Dostlar’ın çocuklar için öğretici ve eğitici yanı çok fazladır. Çocuklar öğrenmeyi eğlenerek yaptıkları için unutmaları daha zor hale gelmektedir. Eğlenerek öğreten Sevimli Dostlar Youtube kanalı hakkında her şey:

Diğer Youtube Kanalları Hakkında Yazılarımızı Okumak İçin Tıklayınız

Sevimli Dostlar Nedir – Youtube Kanalı – Youtube İçerikleri Nelerdir?

Sevimli Dostlar çocukları eğitmek ve onları eğlendirmek için kurulmuş bir Youtube kanalıdır. Şarkılarla çocukları eğitmeyi amaçlamaktadır. Bu şarkılar anaokulu ve okul öncesi çocuklar için yapılmış çizgi film içerikli şarkılardır. Video içerikleri çok renkli ve ilgi çekici olduğu için çocuklar sıkılmadan uzun süre izlemekte ve dinlemektedir. Şarkıları hayvan animasyonlarıyla renklendiriyorlar ve bu hayvanlara Sevimli Dostlar diyorlar. Sevimli dostların karakterlerinin isimleri ise şöyledir: Nil, Mert, Şaşkın Ördek ve Unutkan Balık.

Sevimli Dostlar’ın Youtube kanalı 27 Haziran 2013 tarihinde oluşturulmuştur. 2013’ten bugüne kadar başarılı bir şekilde gelmeyi başarmıştır. Youtube abone sayısı 6.1 milyondur. Şu an Türkiye’de kendi alanında en çok izlenen ve abonesi olan Youtube kanalı olmuştur. Alanı izlerken eğitmek olan kanal Türkiye’nin en çok abonesi olan 17. Youtube kanalı olmuştur.

Sevimli Dostlar’ın yayınladığı videolara baktığımızda farklı çocuk içeriklerini görmekteyiz. Farklı animasyonlar ve görseller kullanarak çocukların dikkatlerini çekmektedir. Çocukların şarkı ve görsellerle daha kolay öğrenebildiğini bilen kanal, şarkı ve görseller çocuklara öğretici içerikler sunmaktadır. Amacı sadece öğretmek olmayan kanal aynı zamanda masal şarkıları ve eğlenceli çocuk şarkılarını da izleyicilerine sunmaktadır.

Sevimli Dostlar’ın Şarkıları – Eğitici Şarkıları – En Çok İzlenen Şarkıları Nelerdir?

Sevimli Dostlar Youtube kanalı çocukların eğlenmeleri için içerik üretmektedir. Yaptıkları şarkılarla ilgi görmekte ve izlenme almaktadır. Sevimli Dostlar’ın Hapşu şarkısı, Sayılar şarkısı ve fazlası, Otobüsün tekerleği şarkısı, Kırmızı balık gölde şarkısı gibi şarkı içerikleri vardır.

Sevimli Dostlar’ın eğlenceli şarkı içerikleri kadar öğretici içerikler de ürettiğini görüyoruz. Mesela Meyveler ve sebzeler şarkısıyla çocuklara meyve ve sebzeleri öğretmektedirler. Ağız burun kulak ve sevimli dostlar bebek şarkısıyla bebeklere ağız, kulak ve burunu öğretmektedir. Bu öğretme sürecini sevimli hayvan animasyonlarıyla renkli ve eğlenceli hale getiriyorlar.

Türkçe içerikler üreten Sevimli Dostlar kanalı bunun yanında Türkçe şarkıları farklı dillerde de izleyicilerine sunmaktadır. Almanca ve İngilizce dillerinde de aynı şarkıları çocuklara sunuyorlar. Farklı dillerdeki video içeriklerine şuradan ulaşabilirsiniz:

İngilizce: https://www.youtube.com/watch?v=SNCZS8LeNew&list=PLlOn3l2a68aNOegUNJPU2Jjh4QfTl7Dzp

Almanca: https://www.youtube.com/watch?v=EpYTQseILS8&list=PLlOn3l2a68aMNW-sttDxboOgZ1jYCKnjo

Sevimli Dostlar Youtube kanalının en çok izlenen videoları ve izlenme sayıları şöyledir:

  • Otobüsün Tekerliği: 213 milyon görüntülenmesi vardır.
  • Kırmızı Balık Gölde: 175 milyon görüntülenmesi var.
  • Bak Otobüs Geliyor: 104 milyon görüntülenmesi var.
  • Ayı: 90 milyon görüntülenmesi var.

Sevimli Dostlar’ın Tiyatro Oyunu – Karakterleri İsimleri Nelerdir – Kim Tarafından Oluşturulmuştur?

Sevimli Dostlar’ın kurucuları 2 kişidir. 2 baba olan Ahmet Öncan ve Murat Doğu tarafından kurulmuştur. Adesebaba’yı kuran 2 baba, çocuk gelişimi için neler yapılabileceğini göstermek amacıyla Sevimli Dostları ortaya çıkarmışlardır.

Sevimli Dostların Youtube içerikleri üretmek dışında tiyatro sahnelerine de adım attığını söyleyebiliriz. Müzikli çocuk tiyatroları düzenlemektedirler. Sevimli Dostların karakterlerinin isimleri ise şöyle: Nil, Mert, Şaşkın Ördek ve Unutkan Balıktır. BKM Mutfak ile sahneye başlamışlardır. İlk gösterisi Beşiktaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşmiştir.

Tiyatro oyunun hikayesini şöyle özetleyebiliriz: Kerem adında 5 yaşındaki çocuk Sevimli Dostlar oyuncaklarıyla oynarken bir anda kendini büyük bir ekranın içinde bulur. Sevimli Dostlar karakterleri de o ekranın içindedir. Sevimli Dostlar şarkılarıyla birlikte bir maceranın içine atılırlar ve hikaye bu şekilde gelişir.

Sevimli Dostlar’ın Resmi Hesapları – Uygulamaları – Youtube Kanalı Kazancı Ne Kadar?

Sevimli Dostlar’ın Youtube içerikleriyle başarı elde etmiş bir kanal olduğunu görüyoruz. Bunun yanında tiyatro sahnesi alarak da bu başarılarını desteklemektedirler. Çocuklar için sürekli bir şeyler geliştiren Sevimli Dostlar kanalının çocuklar için yaptıkları uygulama da vardır. Uygulamada eğitici çizgi filmler, şarkılar ve masallar vardır. Reklamsız seçeneğini satın alarak çocuklarınızın güvenli bir şekilde telefonda vakit geçirmesini sağlayabileceğiniz bir özellik geliştirmişlerdir. Bu özelliğin yanında zamanlayıcı özelliği de vardır. Zamanlayıcı özelliğiyle çocuğunuzun uygulamada geçirdiği vakti siz ayarlayabilirsiniz ve kontrol altında tutabilirsiniz. Youtube kanalındaki başarıyı uygulamasında da gösteren Sevimli Dostlar’ın Play Store’da 500 bini aşkın indirmesi vardır. Uygulamalarının ismi ise OkiDoKido’dur.

Youtube başarılarıyla birlikte gelen kazançları şöyledir: 

  • Aylık en az 220 bin TL kazandıkları bilinmektedir.
  • Yıllık en az kazandıkları para ise 2.7 Milyon TL’dir.

Sevimli Dostlar’ın Resmi Hesapları Şöyledir:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu