Teknoloji | Bilim | Yazılım

Sublime Text 3 Nedir Nasıl Kullanılır – Video Anlatım

Sunlime Text 3 nedir – full – indir – license key – crack Türkçe karakter sorunu – eklentileri – kullanımı – kısayolları gibi bir çok konu ile ilgili araştırma yapan web tarayıcıları için tüm soruların cevabını hazırladık. Sublime Text 3, bir kod editörüdür. Hızlı ve verimli çalışan en iyi kod editörü desek en doğrusu bu olur. Her webmaster’in en iyi kod editörü bu zamana kadar Notepad++ olmuş olsa da artık eskileri rafa kaldırmanın vakti geldi. Notepad++ kullanıcıları çoğu zaman basit ve sade arayüzünden şikayetçi olmuş olsa da piyasa da sağlam bir kod editörü bulmak zordu.

Fakat Sublime Text 3 geçtiğimiz aylarda kendisine farklı bir güncelleme getirerek programı daha hızlı ve şık bir görünüme sahip bir hâle geldi. Sublime Text 3 editörünün hızlı olması coderlar için çok büyük bir velinimet olmayı başardı. Sublime Text 3’ün eklenti desteği olması sayesinde bir çok kullanıcısı Sublime Text 3 editörünü kolaylaştırmak adına bir çok farklı ve yararlı pluginler(eklenti) çıkartarak kullanımını kolaylaştırdı. Sublime Text 3 ile tanışan herkes mutlaka Notepad++ programını bilgisayarından kaldırıyor bu garanti..

Youtube ve Youtuber Haberleri Okumak İçin Tıkla İnsan Dedikleri Videoları İzle Youtube Trendler ve Bilgi Makaleleri

Sublime Text 3 Nasıl Kullanılır?

İlk olarak Sublime Text 3’ü buraya tıklayarak indiriyoruz. Kurulum işlemlerini hızlı bir şekilde tamamladıktan sonra Sublime Text 3 editörümüzü açıyoruz. Ve bizleri şöyle bir ekran karşılıyor;

Sublime Text 3 sayesinde ekstra bir özelliğe ihtiyacınız var ise buraya tıklayarak aradığınız ve istediğiniz eklentiyi indirip kurabilirsiniz.

Doğrudan kullanıma başlamak adına hâlihazır da bilgisayarımız da bulunan bir .html ya da .php dosyasını sürekle bırak yoluyla Sublime Text 3 editörümüze atıyoruz.

İşlem bu kadar basit, aşağıda ki ekran görüntüsün de gördüğünüz üzere çok şık bir görünüme sahiptir. Ekstra kendi üzerinde gelen özelliği; sağ kenardan kod listesinde tam olarak nerede çalıştığınızı görebilirsiniz ve hızlıca oradan aşağı ve yukarı çıkabilirsiniz. Sekme kısmı sayesinde diğer kodlarınız arasında geçiş yapabilir ve onları da kullanabilirsiniz.

Sublime Text 3 programının tüm özellikleri ücretsizdir. Sadece her 24 Saatte bir program açıkken Ctrl+S kombinasyonunu kullandığınızda satın al penceresi çıkacaktır. Pencereyi kapatıp kaldığınız çalışmaya hiç bir veri kaybı olmadan dönebilirsiniz. 🙂

Sublime Text 3 Full İndir ve License Key

https://www.youtube.com/watch?v=csjG0xoDMcE

Sublime Text 3 kullanıcıları tarafından Full paketin licanse key kodu sıkça aranmaktadır. Yukarıdaki videoda sizin için lisans kodu ile ilgili yapmanız gerekenler anlatılmıştır. Gezginler ve tam indir gibi bir platform üzerinden Sublime Test’i indirdikten sonra License kodunu yukarıda anlatılan şekilde ayarlayabilirsiniz.

 

Youtube ve Youtuber Haberleri Okumak İçin Tıkla İnsan Dedikleri Videoları İzle Youtube Trendler ve Bilgi Makaleleri

 

Beni Instagram’dan Takip Edin

 

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Yorum kısmına konu hakkındaki sorularınızı sorabilirsiniz:)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu