Youtube Politikaları ve Sorunları

Telif Hakkına Dayalı Yayından Kaldırma Bildirimi Gönderme

Telif hakkıyla korunan içeriklerinizin izinsiz bir şekilde YouTube’da kullanıldığını düşünüyorsanız telif hakkı ihlali bildirimini Youtube’ye gönderebilirsiniz. Bildirim göndermeden evvelce adil kullanım ya da benzer bir telif hakkı istisnasının geçerli olup olmadığını kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. Bu istekler telif hakkı sahibi ya da onun adına prosedür yapma yetkisi olan bir temsilci doğrulusunda gönderilmelidir.

Telif hakkı nedeniyle yayından kaldırma bildirimi göndermenin en süratli ve en basit yolu Youtube içerisinde internet formudur. Bu prosedürü daha basit yapmanız amacıyla bilgisayar kullanmanızı öneririz.

Telif Hakkı Şikâyeti Nasıl Gönderilir

Telif hakkı sahibi olarak girdiğiniz ad, YouTube’da dönem dışı bırakılan içeriğin yerinde yayınlanır. Geçerli bir meşru seçenek (ör. şirket adı) ya da sizin isminize prosedür yapmasına yetki verdiğiniz bir temsilcinin ismini sağlayabildiğiniz takdirde, Youtube başvurunuzu inceler ve uygunsa lüzumlu prosedürü uygulamaktadır. Girdiğiniz ad, ihlal edildiği iddia edilen çalışmalarla alakalı açıklamalarınızla beraber talebinizin herkese açık kaydının bir parçası olur. Tam meşru isminiz ile e-posta adresiniz gibi başka bütün bilgiler, yayından kaldırma bildirimi kapsamındadır ve yükleyiciyle paylaşılabilir.

Telif hakkı yayından kaldırma talebi göndererek meşru bir proses başlatmış olacağınızı unutmayın.

Youtube’ye hatalı hak taleplerinde bulunmayın. Bu prosedürün kötüye kullanımı, hesabınızın askıya alınmasına ya da başka meşru neticelere yol açabileceğini unutmayın.

Birden çok telif haklı içeriği yönetmek amacıyla, Youtube telif formunu kullanarak hangi telif hakkı yönetme araçlarının işinize yarayabileceğine bakabilirsiniz. E-posta, faks ve posta yolu ile gönderilen serbest biçimli telif hakkı ihlali bildirimlerini de kabul eden Youtube, telif hakkına dayalı yayından kaldırma bildirimi göndermeye dikkat etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu