Pandalina

Tüm Programları Tek Tıkla Nasıl İndirilir ve Kurulur? Ninite Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ninite Nedir?

Ninite, bir bilgisayarın olmazsa olmazı en gerekli program ve yazılımları tek tıkla seçerek indirebileceğimiz bir web sitesidir. Ninite sitesi çoğunlukla bilgisayar yeni format atıldığında tercih edilir. Çünkü tek tek programları internette arayıp indirmek birde onları kurmak hep sıkıcı oluyor. He birde akıla gelmeyen programlar oluyor onlarda bu işin kötü tarafı. Ninite sitesi ise bu işi kolaylaştırıp, bir bilgisayarın olmazsa olmazı program ve yazılımları seçerek tek tıkla indirip, tüm programları bir anda bilgisayarımıza kurabileceğimiz vazgeçilmez bir sitedir.

Ninite Nasıl Kullanılır?

İlk olarak Ninite’nin web sitesine gidiyoruz. Doğrudan Ninite’nin sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Ninite’nin sitesine girdikten sonra karşımıza çıkan bu pencereden bilgisayarımıza kurmak istediğimiz program ve yazılımların başlarında ki kutucuklara tik atıyoruz.


İndirmek istediğimiz program ve yazılımları tespit edip tiklerini attıktan sonra sayfanın biraz alt tarafında bulunan “Get Your Ninite” butonuna tıklayarak indirme işlemini başlatıyoruz.


İndirme işlemi bittikten sonra bizleri aşağıda ki görselde ki gibi bir sayfaya yönlendirecektir.


Bilgisayarımıza inen Ninite Setup.exe dosyasını açıyoruz ve seçtiğimiz program ve yazılımların kurulum işlemini başlatıyoruz. Ve kurulum bitene kadar Ninite programını kapatmıyoruz.

Kurulum işlemleri tamamen bittikten sonra ekstra bir düzenleme yapmamıza hiç gerek kalmıyor. 🙂


Bilgisayarınıza kurmak istediğiniz, bilgisayarınızda eksik olduğu bir program ve yazılım varsa ilk olarak Ninite’yi tercih etmenizi öneririz. Hem tek tek programı başka sitelerde aramaktan, hemde kurulum işlemleri ile uğraşmadan hızlıca kullanabilirsiniz.

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

 

İlgili Makaleler

12 Yorum

    1. Merhaba Bugra, Drive Pack Solution kadar geniş çaplı olmasa da bir bilgisayarın olmazsa olmaz programlarını indirebilir ve hızlıca kurabilirsiniz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu