Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

WordPress Panel Yazı Ekleme – İnsan Dedikleri İçerik Editörlüğü

Wordpress Yazı Ekleme
WordPress Yazı Ekleme

Öncelikle ana başlık diğer tüm başlıklar gibi ilk harfleri büyük yapılır. Daha sonra “yazamaya başlayın..” dediği yerden yazınızı girebilirsiniz. Bu yazmak istediğiniz yazının ana temasını verir. İlk cümle çok önemlidir. Başlıkta anlatılan şeşi bir defa tekrar etmenizde fayda vardır. Mesela bizim başlığımız “WordPress panel yazı ekleme” olduğu için paragraf şöyle olabilir: “Bu yazımızda WordPress panele yazı eklemenin inceliklerini anlatacağız…” diye başlayabilirisiniz.

WordPress Resim Ekleme

Ardından üstteki resimde görüldüğü gibi paragrafın üstündeki artıya basarak ana başlık ile paragraf arasına bir resim ekleyebilirsiniz. Burada önemli nokta eklediğiniz resim daha masa üstünde iken bir isimlendirme yapılır. Yazınız ile ilgili bir adlandırma yapabilirsiniz.

Alt Başlık Oluşturma

WordPress Alt Başlık Oluşturma

Yine + işaretine basarak blok ekle diyerek T (Başlık) seçeceğini seçtiğinizde bir başlık oluşturacaktır. Yine baş harflerini büyük yapmalısınız ve başlık ile paragraf arasına bir tane isimlendirilmiş bir görsel eklemeniz gerekmektedir. Burada bir resim değil de yukarıda gördüğünüz gibi bir YouTube videosu da gömebilirsiniz. Video linkini yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Her Yazıda En Az İki Alt Başlık Kullanın

Bir Paragrafın Altına Mutlaka İlgili YouTube Videosu Ekleyin

Yazıda en az iki tane alt başlık olmalı ve alt başlıklar yazı ile ilgili olmalıdır. Ve de başlıkların en azından birinin altına Youtube videosu ekleyebilirsiniz. Hatta resim yerine ilgili video var ise onu eklemeniz daha faydalı olur.

Blog Yazısı Yazarken Alt Başlıklar Neye Göre Belirlenmelidir

Blog Yazarken Başlık Belirleme

Burada kolay bir yöntem vardır. İlki yukarıdaki gibi konuyu belirledikten sonra Google yazarak alt başlıkları belirlemenizdir. Mesela “Enes Batur” İle ilgili bir konu yazmak istiyorsunuz. Ana başlıkta mutlaka “Enes Batur” geçmeli. Mesela “Enes Batur Kimdir” gibi bir başlık olabilir.

Alt başlılar da belirlenirken Google’a ilgili kelime yani “Enes Batur” yazılır. Bununla ilgili kelimler öneririm bize Google. Mesela Alt başlıklar şu şekile olabilir. Önerilere bakarak oluşturabilirsiniz: “Enes Batur Evlendi mi?” Çünkü yukarıda bize “Enes Batur Evlendi” diye bir öneri vardi. Mesela şu da olabilir “Enes Batur Youtube Kanalı Kaç Abonesi Var” gibi. Çünkü yukarıda “Enes Batur YouTube” kelimelerini de önerdi.

Önemli Kelimeleri Bold Yapabilirsiniz

Yani koyu yapabilirsiniz. Tıpkı Benim Yaptığım gibi. Bunu yaparsanız yazınızda önemli yerlere dikkat çekmiş olurusunuz. Hem okuyucular buna önem verir hem de Google için bu önemlidir. Yapmak zorunda değilsiniz ama yapmanızın faydası vardır.

Yazıya Link Ekleme

Bir yazı yazarken önemli olduğunu düşündüğünüz bir web sitesinden bahsedeceksiniz ya da bir kişinin instagram hesabından bahsedeceksiniz diyelim. O zaman yapmanız gereken kelimeyi işaretleyip yukarıdaki bağlantı sekmesine linki eklemektir. Önemli gördüğünüz yerlere link verebilirsiniz. Bu yazının okunma sayısını arttıracaktır.

İç Linkleme (Çok Önemli)

Yukarıda anlattığımız linkleme yöntemi ile yapılır. Ama bu defa verilen link aynı sitenin içerisinde verilir. Bunu yapmanız size +bonus ücret kazandıracaktır. Mesela bu sitede olan bir yazıya link verelim. Tıpkı bunun gibi. Bunu yaparsanız okuyucuların sitede dolaşmasını arttırmış olursunuz. Hem de siz tanımlanan ücrete ek tanımlama yapılır. İç linkleme yaparsanız mutlaka bold yapınız.

Kategori Seçme Nasıl Yapılır

Bu önemli bir konudur. Sağ tarafta Belge ve Blok var. Belge’ya tıklayın ve Kategoriler arasında yer alan Blog seçeceğinin altındaki ilgili herhangi birini seçin. Dikkat edin orada insan dedikleri içerik ve YouTube içerik diye iki ana kategori daha var. Onların alt başlıklarını kesinlikle seçmeyiniz.

Öne Çıkarılan Görsel

Sağda yine Belge seçeceğinin altında Öne Çıkan Görsel seçeceği var. Oraya bir görsel ekleyin. Bu görsel daha önce yazı içerisine eklediğiniz görsellerden biri olabilir. Bu görsel sitede yazı başlığı ile beraber görünecek görseldir. Görseli yüklemeden isimlendirmeyi unutmayınız

Yazı En Az 250 Kelime Olmalıdır

Yazdığınız bu yazı 250 kelime olmalıdır. O da yaklaşık olarak 4-5 paragraf yapmaktadır. Her 250 kelime için 1 tl tanımlanacaktır. Eğer yazı 750 kelime ve üzeri olursa onay aldığı takdirde 4 tl tanımlama yapılacaktır. Tabi kalitesine bağlı olarak 3tl de tanımlanabilir.

Yanıltıcı Bilgiler ve Siyasi – Dini Eleştiriler Yapmayın

Yazılarda kesinlikle kişisel fikrinizi ortaya koymayın. Sadece bir olayı ya da durumu yazın. Mesela yazdığınız yazıda “Salih İmamoğlu Beylikdüzünde konuştu” gibi bir ifade kullanabilirsiniz ancak “Salih İmamoğlu Beylikdüzünde Rezil Oldu” gibi bir ifade asla kullanamazsınız. Bir kişi ya da bir kurum ile ilgili yanıltıcı ve onur kırıcı ifadeler kullanmayınız.

Yazını Sonuna Kendi Adınızı Yazarak Link Verebilirsiniz

Bunun amacı ise şudur; bu yazdığınız yazılar okundukça insanlar sizi de daha çok tanısın ve bilsinler. Yani yazının sonuna alta yapacağım gibi bir isim sosisim yaparak instagram ya da YouTube gibi bir sosyal medya hesabına link verebilirsiniz. Tiktok ve Twitter da olabilir.

İnsan Dedikleri


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı