Pandalina

WordPress’de Eklenti Nasıl Yüklenir?

WordPress Rehberimize hiç hız kesmeden devam ediyoruz. Bu wordpress rehber içeriğimiz de ise WordPress sitemize nasıl eklenti yükleyeceğimizi inceleyeceğiz.

İlk olarak WordPress Admin Paneline wordpress bilgilerimiz ile giriş yapıyoruz.


WordPress Admin Panelimize giriş yaptıktan sonra hemen sol kenardan “Eklentiler” bölümüne giriyoruz.


Eklentiler bölümüne girdikten sonra karşımıza çıkan pencerenin hemen sol üst kısmında bulunan “Yeni Ekle” butonuna tıklıyoruz.


Bu adımda bizleri wordpress eklentileri karşılayacak.


Beğendiğimiz wordpress eklentisini kurmak istediğimizde, yüklemek istediğimiz eklentinin hemen üstünde “Hemen Yükle” yazan butona tıklayarak seçtiğimiz eklentinin yükleme işlemini başlatıyoruz.


Seçtiğimiz wordpress eklentinin kurulum işlemleri için başka bir sayfaya bizi yönlendirecektir. O sayfada kurulum işlemleri başlayacaktır. Kurulum bittikten sonra yeni açılan o sayfanın hemen altında “Etkinleştir” butonu yer alacaktır. O butona tıklayarak seçtiğimiz wordpress temasını etkinleştiriyoruz. Artık WordPress de nasıl eklenti yükleyeceğimizi de öğrenmiş olduk. 🙂

WordPress sitenizde yeni bir hesap mı oluşturmak istiyorsunuz? Arkadaşınıza bir üyelik mi vermek istiyorsunuz? Sizler için hazırladığımız “WordPress’de Kullanıcı Nasıl Oluşturulur?” isimli içeriğimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. WordPress konusunda henüz çok yeniyim ve öğrenecek çok şeyim olduğunu biliyorum. WordPress eklenti yüklemede sıkıntı çekiyordum daha doğrusu tam olarak nasıl işliyor bilmiyordum. Sayenizde wordpress eklenti yüklemeyi de öğrenmiş oldum, çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu