Pandalina

WordPress’de Sayfadan Nasıl Menü Oluşturulur?

WordPress sitemizde daha önceden kategoriden menüyü nasıl oluşturacağımızı öğrenmiştik. Şimdi ise oluşturduğumuz sayfayı nasıl menü olarak ayarlayacağız onu inceleyeceğiz. Peki ya nasıl?

WordPress de Sayfadan Nasıl Menü Oluşturulur?

Evet hepimizin aşina olduğu gibi, ilk olarak WordPress Admin Paneline kullanıcı bilgilerimiz ile giriş yapıyoruz.

Admin panelimize giriş yaptıktan sonra hemen sol kenarda bulunan “Görünüm>Menüler” yazısına tıklıyoruz.


Menüler penceresi açıldıktan sonra orta sol kısımda bulunan “Sayfalar” bölümünün hemen alt kısmında bulunan isimlerin hepsi, daha önce sayfalar bölümünde oluşturduğumuz sayfalardır.

Daha önce oluşturduğumuz sayfaların hangisini menümüze eklemek istiyorsak onun yanına tik işareti atıyoruz. Ve ardından “Menüye ekle” butonuna tıklıyoruz. Aşağıda ki görseli inceleyebilirsiniz;


Menüye ekle dedikten sonra, “Menü yapısı” listesine eklenecektir. Menü yapısına belirttiğimiz sayfa eklendikten sonra “Menüyü kaydet” diyerek menümüze eklemiş oluyoruz. İşlemimizi başarılı bir şekilde tamamladık.


Sayfadan menü oluşturmayı öğrendiğimize göre en önemli adım olan; “WordPress’de Sayfa Nasıl Oluşturulur?” isimli içeriğimizi atlamayalım. WordPress’de Sayfa Nasıl Oluşturulur? isimli içeriğimiz incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu