Pandalina

WordPress’de Tema Nasıl Yüklenir?

WordPress Rehberimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu içeriğimiz de sizlerle beraber WordPress sitemize nasıl tema yükleyeceğimizi inceleyeceğiz.

İlk olarak WordPress Admin Paneline hesap bilgilerimiz ile giriş yapıyoruz. WP Admin Panelimize girdikten sonra hemen sol kenardan “Görünüm>Temalar” bölümüne tıklıyoruz.


Temalar bölümüne girdikten sonra karşımıza çıkan pencerenin üst kısmında bulunan “Yeni Ekle” butonuna tıklıyoruz.


Bu son adımda karşımıza WordPress Temaları çıkacaktır. Bu bölümden WordPress sitemize kurmak istediğimizde WordPress Temalardan birini beğeniyoruz.


Beğendiğimiz WordPress Temanın üzerine geldiğimizde hemen alt kısımda “Kur” butonu gelecektir. Kur dedikten sonra seçtiğimiz wordpress temanın kurulum işlemleri başlayacak. Kurulum işlemi için ayrı bir pencere çıkacaktır karşımıza. Kurulum işlemi bittikten sonra hemen alt kısımda “Etkinleştir” butonu gelecektir. O kısımdan Etkinleştir diyerek beğendiğimiz temayı sitemizde aktif ediyoruz. WordPress sitemize tema yükleme işlemi işte bu kadar basit. 🙂


Başka bir WordPress Rehberi içeriğimizde görüşmek dileğiyle.

Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Wodpress kurulumu yazınızı uyguladım ardından wordpress tema nasıl yüklenir yazısında anlattığınız gibi tema yükledim. Ama tema nasıl özelleştirilir konusunda yazı yazarsanız çok iyi olur. Tema yı kurdum çoğu yeri istediğim gibi ama birkaç yeri değiştiremedim. Tema satın alıp kurdurmama gerek kalmadı ücretsiz şekilde işimi hallettim teşekkürler

  2. WordPress kullanmaya yeni başladım ve neredeyse bu sistem hakkında hiç bir şey bilmiyorum. İlk çektiğim zorluk WordPress tema yüklemekti. Sayenizde wordpress tema yüklemeyi ve kurmayı hemen çözdüm. Anlatımınız çok iyi olmuş, bilgisi olmayan kişilerin anlayabileceği türden bir paylaşım oluşturmuşsunuz. Sanırım wordpress alanında kendimi geliştirmem gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu