Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Youtube Denetimi Gamze Nur Kanalından 61 Milyon İzlenme Sildi!

Gamze Nur adlı kanaldan sizlere daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik.Eğer sürekli bizi takip ediyorsanız neden yazılarımıza konu olduğunu da biliyorsunuz dur.Bilmeyenler için bir hatırlatma yapmakta  fayda olduğunu düşünüyoruz.

Gamze Nur adlı kanalın yazılarımıza konu olmasının asıl sebebi bu kanalın göstermiş olduğu hızlı yükseliş bizi ve doğal olarak bazı youtuberları şaşırtmıştı.Çünkü bu kanal 550.000 abone birden artarak tam 1.000.000 aboneyi geçmeyi başarmıştır.

Kanal içeriği tamamıyla çocuklara yönelik videolar içeriyor.Ama bu türden içeriklere Youtube sıkı bir denetim getirdi.Bu denetim’in amacı Youtube’da çocuklara yönelik olan kötü davranış,alkol ve şiddete teşvik içerikli videolara bir dur demekti.

Önceki zamanlarda pek önemsenen bir denetim değildi fakat son zamanlarda uygulanan sıkı sistem bu türden içerikler paylaşmakta olan pek çok youtuberın canını yaktı.Canı yanan kanallara uygulanan yaptırım sadece videoların kaldırılması değil,kanalların kapatılması gibi büyük yaptırımlar da  uygulanmakta.

Bu uygulama kapsamında kimsenin göz yaşına bakılmadan 50 ye yakın yüksek abone sayısına sahip kanal kapatıldı.

Bugünkü yazımızda Gamze Nur adlı kanalı konu almamızın sebebi ise bu kanaldan yaklaşık olarak 61 milyon izlenmesi silindi.Henüz kanaldan bir açıklama gelmese de durum oldukça bariz.Sizlerde paylaşım yaparken  bu türden içerikler paylaşmamaya özen gösterin. 

Umarız yazımızı beğenmişsiniz dir. Sizlerde merak ettiğiniz konuları ve yazı hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu