Youtube Politikaları ve Sorunları

Youtube Sorun Çözme: Facebook ve Twitter Yanlış Video Başlığı

Facebook ve Twitter’da Yanlış Video Başlığı, Video Açıklaması veya Küçük Resim

Facebook ya daTwitter gibi sosyal kanallarda URL girilince otomatik olarak video, açıklaması ve küçük resimler boş gözükebilir ya da güncelliğini yitirmiş olabilir. Bu duruma sebep olan etken ise Youtube videosunun işlenmesinin tamamlanmadan ya da gizlilik durumundayken eklenmesidir. Bazı durumlarda videonun işlenmesi tamamlandıktan ve videoyu herkese açık hale getirdikten sonra da bu tür durumlar ile karşılaşılabilir. Böyle bir durum karşısında Facebook ya daTwitter’ın kendi önbelleklerini güncel hale getirmeleri gerekmektedir. Güncellemeden sonra sorun tamamen ortadan kalkar.

Başlığı yada Açıklamayı Anında Güncelleme

Facebook

Videoyu yükleyen sizseniz videonuzuFacebook sosyal medyasında paylaşırken diğer paylaşımcıların videonun doğru başlığını ve açıklamasını gördüklerinden emin olmak için önbellekte bulunan başlığın ve açıklamanın hemen güncellenmesi için videonun uzantısını yani URL’sini  “ facebook hata temizleme aracına “ yazmanız gerekir.

Twitter

Facebok’ta kullandığımız yöntem burada da aynen geçerlidir. Yalnız burada uzantının paylaşılacağı yer “ Card Validator “ olacaktır.

Sorunu Önleme

Videonuzu yüklediğiniz zaman bunun bağlantısını diğer web sitelerinde paylaşmadan önce videonun işletildiğinden, herkesin görebileceğinden, videonun bilgileri ile küçük resmin Youtube’da ayarlı olduğundan emin olmalısınız. Bağlantıyı yapıştırdığınız anda video ile ilgili bilgiler hemen ön belleğe yüklenir. Youtube’da başlıkları ve açıklamaları değiştirseniz dahi önbellek güncellenene kadar URL yapıştıran bütün kullanıcılar eski bilgileri görmeye ve kullanmaya devam edecektir.

Youtube ve Youtuber Haberleri Okumak İçin Tıklayınız: www.insandedikleri.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu