Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Youtube Videolarım Neden İzlenmiyor ?

Youtube da video çekebilmek herkesin yapabileceği bir iştir. Fakat kaliteli video çekebilmek daha ayrı bir yetenek ve emek ister. Bunun dışında insanlara kendinizi sevdirebilmemiz gerçekten uzun zaman isteyen bir şeydir.

Tabi bu zorluklar bile sizin video atmanıza engel olmadı diyelim.Videonuzu attınız her şey hazır videonuzu Youtube a yüklediniz ve izlenmelerin  hemen artarak sizin beklentinizi karşılamasını bekliyorsunuz.Ama beklenilen olmadı ve sizin video üst sıralara çıkmayı bile başaramadı.Sizin içinizde bir burukluk, bir hayal kırklığı hakim oluyor. Tabi bu olay 3-4 sefer tekrarlanınca da hevesiniz kayboluyor ve video atmaktan vazgeçiyorsunuz.

Ama aklınızda hep şu soru takılı kalıyor: “Videolarım Neden İzlenmedi. ” Aslında çoğu insanın merak ettiği bir konudur bu. izde sizlere bugün Youtube da videolarınız ın neden istediğiniz düzeyde izlenmediği hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Öncelikle videolarınız ın kenarında üstünde sürekli hatırlatmalar olmalı. Örneğin ; “Beni takip et”,” Kanalıma  abone ol” gibi eklentiler sizin abone sayınızı arttıracaktır.Abone sayınızın artması da izlenmelerinizi büyük ölçüde etkileyen bir faktör olacaktır. İlk başlarda biraz sıkıcı gelebilir fakat zamanla artan izlenmeler hem sizi hem de cebinizi mutlu edecektir.

Daha sonra takipçi sayınızı arttırmak size büyük bir öncelik sağlayacaktır .Örneğin videonuzu yüklediniz ve yaklaşık olarak 500-600 civarı aboneniz var.Siz videoyu attığınız anda o 500-600 kişinin tamamı videonuzu görecektir ve bu da videolarınızı üst sırlara çıkartarak size daha fazla izlenme oranı sağlayacaktır.

Daha sonra en önemli olan konumuz Play List tir. Öncelikle  Play List’in ne olduğu hakkında sizlere biraz bilgi vereyim. Play List dediğimiz olay sizin yaptığınız videoların bir liste halinde sıralanmış halidir. Buda insanların sizin diğer videolarınızı merak ederek daha fazla izlenme yapmanızı sağlayacak bir etkendir.

Umarız yazımızı beğenmişsinizdir. Sizlerde merak ettiğiniz konuları ve yazı hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı