Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Youtube’a İçerik Üretmek

Bilgisayar ve internet’in oldukça yaygınlaşmasından sonra insanlık tarihinin bence en önemli olayı ” sosyal medya “. Çünkü önemli olmayan en ufak bir olay bile biranda popüler olabiliyor.

Bu sosyal mecralardan biri de Youtube’dur. Youtube çoğu kişiye göre Dünya’nın  Google’dan sonra en büyük arama motorudur. Çünkü içerik üreticileri sürekli bilgi paylaşımı yapmaktadır. Bu sayede de veri haznesi oldukça gelişmektedir.

İçerik Üreticisi Nedir?
Youtube’da Youtuberlar adı verdiğimiz sosyal fenomenler aslında birer içerik üreticileridir. Çünkü sürekli bir aktiflik söz konusudur. Kısaca youtube’a aktif olarak video çekenlere içerik üreticisi ( Youtuber ) nedir.

İçerik Üreticisi – Youtuber Nasıl Olunur?

Aslında oldukça basit. Youtube’a kayıt olarak sizde bir youtuber olabilirsiniz. Ama en zor kısım ise İçeriğinizin konusu ve istikrarınızdır.

İçerik Konusu Ve İstikrar Nedir?

İçerik konusu eğlence, oyun, müzik… gibi konulardan oluşmaktadır. Kendi isteğinize göre istediğiniz konuyu seçip onun hakkında videolar çekmeye başlayabilirsiniz.
Ama önemli bir ayrıntı var.

Kimsenin daha önce yapmadığı içerikleri-konuları işlerseniz kanalınızda o kadar çabuk büyüyeceğinizi görebilirsiniz. Siz de gidip diğer oyun kanalları ya da makyaj kanalları gibi aynı içerikleri çeker iseniz. Erken bir büyüme bekleyemezsiniz.

İstikrar kısmı ise, çoğu kişide maalesef olmayan bir şey. Kişiler büyük bir hevesle ekipmanlarını alıp youtube’a 1-2 video atmaktadırlar. Ama isteediği gib ibir dönüş olmadığı için büyük bir hayal kırıklığına uğramaktadırlar. Bu yüzden de video çekmekten vazgeçiyorlar.

youtuber
youtuber

Unutma!

Enes Batur’unda bir zamanlar 0 abonesi vardı. Yıllardır video çekerek Youtube Türkiye’nin en çok izlenen Youtuber’ı oldu. Eğer ki ilk zamanlar ” öff beni kimse izlemiyor ” deseydi, şuan youtuber bile olmazdı.
Ne olursa olsun sabırlı olun.Merak ettiğiniz diğer sorular için aşağıdaki yorum formunu kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu