Haberler | Magazin | Gazeteler | Magazin

Youtube’un Yasak Olduğu Ülkeler!

Bildiğiniz üzere Youtube pek çok ülke’de büyük ilgi odağı olan bir video paylaşım sitesidir.Bu video paylaşım sitesi pek çok ülke’de yasal olarak kullanılmaktadır.

Fakat bazı ülkeler güvenlik amacıyla kısa süreliğine ya da uzun vadeli önlemler almak zorunda kalabiliyor.

Ya da ülke insanlarını kötü davranışlara yöneltici içerikte videolar paylaşıldığı için bazı ülkeler çoğu sosyal medya uygulamasının kullanımını yasaklamaktadır.Bu yasaklanan uygulamalar arasında Youtube’da vardır.

Bizde sizlere bugün Youtube’un kullanımının yasak olduğu ülkeleri derledik.

1-Kuzey Kore 

Dışa kapalılık politikası izlemekte olan,internet kullanımın bile yasak olduğu Kuzey Kore ülkesinde doğal olarak Youtube ‘da yasaklı oluyor.

2-Çin

Çin’de birçok kere yasaklanmakta olan Youtube hala yasaklı siteler arasında yerini alıyor.

3-Afganistan

Müslümanları Masumiyeti adlı 2012 yapımı  filme tepki olarak kapatılan Youtube bir süre sonra erişime tekrar açılmıştır.

4-Rusya

Youtube Rusya’da oldukça fazla yasaklanmıştır.Özellikle 2008 yılında oldukça yasak engeline takılan Youtube son zamanlarda kullanıma açık halde.

5-Pakistan

Geçtiğimiz günlerde siyasi sorunlar yaşamakta olan Pakistan Facebook,İnstagram ve Youtube başta olmak üzere pek çok sosyal medya kuruluşunu erişime kapattı.Sosyal medya kuruluşlarına getirilen erişim yasağı daha 2. gününü doldurmadan tepkiler çığ gibi büyüdü.

Evet arkadaşlar yukarıda verdiğimiz ülkeler arasında  sosyal medya uygulamalarının önceden yasaklanmış olanalar da var.Şuan güncel durumda bulunan ülkeler arasında Pakistan,Kuzey Kore ve Çin bulunmakta.Diğer ülkelerde şimdi erişimin yasal olma ihtimali olduğunu belirtelim.

Umarız yazımızı beğenmişsiniz dir. Sizlerde merak ettiğiniz konuları ve yazı hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu